Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   270 / 398
(#) Andrasirex válasza lazack hozzászólására (») Júl 8, 2014 / 1
 
Szia!
Használd nyugodtan,annak idején adtak ki gyári szériát ezzel a tranzisztorral.
(#) lazack válasza Andrasirex hozzászólására (») Júl 9, 2014 / 1
 
Köszönöm a válaszod!
(#) flóri01 hozzászólása Júl 9, 2014 /
 
2N3055, 2N3442, Mj15003 stb jó nekem itthon volt MJ15015 én azzal raktam össze
(#) djhans válasza lazack hozzászólására (») Júl 9, 2014 /
 
Szia. Éppen elég hozzá a szerény 10A-es kollektoráramával. De ha ez van otthon akkor használd. Ennél jobb választás a 2N3773, az már 16A-es.
(#) djface hozzászólása Júl 18, 2014 /
 
Jóestét Mindenkinek!
egy nagyrakés szemét alatt kincset találtam vagyis hát a doboz kinyitása után kiderült hogy kincs
egy régi erősítőt találtam típust nemtudok meg semmi pontosat a masinárol ,ezért is írok ,hogy ti hátha tudtok valamit. Ami számomra is egyértelmű ,hogy Quad 88 panelek vannak az erősítőben de az is érdekelne ,hogy mit tud még
(#) djhans válasza djface hozzászólására (») Júl 19, 2014 /
 
Szia!

Ezek Quad 405 végfokok. A tápfeszt kellene megmérni a nagy kondikon. +-50 ha megvan akkor 100W-ot tud 8 ohmon.
(#) djface válasza djhans hozzászólására (») Júl 20, 2014 /
 
Akkor a nyák hátuljára mért van Quad 88 írva?
Nekiálltam árnézni a dolgot hogy egyátalán bemerjem e dugni mégiscsak nagyrakás szemét alján volt,érdekes mert eddig nemtaláltam Graetz hidat benne lehet csak eldugták
(#) kistee válasza djface hozzászólására (») Júl 20, 2014 /
 
Lehet, hogy azért, mert ez egy Quad panel és 1988-ban készült...
(#) djface válasza kistee hozzászólására (») Júl 20, 2014 /
 
Erre nem is gondoltam de van benne valami Nem semmi amúgy pöcc-röff indult és megy :O
(#) 769gregory válasza djface hozzászólására (») Júl 21, 2014 /
 
A Graetz híd ott van ( első képen a puffer kondik alatt ) alu lemezekkel hűtött csavarozható diódák formájában.
[szerintem]
(#) szaka hozzászólása Júl 21, 2014 /
 
Sziasztok!

Kezembe került egy Quad 405-ös végfok felújításra. 2N3442 végtranzisztorok és eredetileg BD246-os meghajtó tranzisztorok voltak benne. A BD 246 -os tranzisztort kicseréltem BD244-re és egy bordára tettem a végtranzisztorokkal. LM301AN műveleti erősítővel van szerelve.
Indításkor a következőket tapasztaltam:
- nem lehet "lineárisan" szabályozni a hangerőt a potméterrel (10K log poti van benne). Picit mozdítok a potméteren máris szinte ki van vezérelve.
- Valamiért torz hang jön ki a kimeneten.

A tranzisztorok jók. +-33V a tápfeszültség.
Valami ötletetek van, hogy mi okozza a torzítást?

Válaszotokat köszönöm.
(#) djface válasza 769gregory hozzászólására (») Júl 21, 2014 /
 
igen azok azok szétszedés után rádöbbentem hogy azok diódák )) ilyet sem láttam még,már ezt is tudom.
(#) lazac323 hozzászólása Júl 23, 2014 /
 
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni, mert elakadtam az Alkotós féle (5.1) Quad élesztésében. T9 és T10 nélkül mértem a B-E feszültséget ami ugye max. 0,5-0,6V lehet. T9 B-E feszültsége nálam 190 mV körül van, viszont a T10 B-E feszültsége 800 mV körül. Kérdezném, hogy merre induljak tovább. Az élesztés labortápról, +-40V-ról megy és mindkét panelemen ugyanez tapasztalható. Uki=6,7 mV, áramfelvétel + oldalon 95,6 mA, - oldalon 88,5 mA.

A segítséget előre is köszönöm!
(#) Andrasirex válasza lazac323 hozzászólására (») Júl 23, 2014 / 1
 
Szia!

Tegyél jelet a bemenetére és a kimenetére tegyél terhelést. A 6,9mV elfogadható a kimeneten.
Mérd meg az IC kimenetén is a DC offszetet,ott is pár mV lesz.
(#) reloop válasza lazac323 hozzászólására (») Júl 23, 2014 / 1
 
Szia! Le van zárva a bemenet, nem a zajt méred véletlenül?
A T10 zárva kéne legyen. Sajnos a nem látom Alkotó rajzát, így csak tippelem. A 47 ohm-on (R37) 0,7-0,8V esik D5, D6, T8 B-E által. Durván ez az áram ejt feszültséget a 22 ohm-on (R35), tehát ott 0,4-0,5V lenne az igazi.
Ellenőrizd az ellenállások értékhelyességét, mérd a 47 ohm-on eső feszültséget!
(#) Alkotó válasza reloop hozzászólására (») Júl 23, 2014 / 1
 
Most éppen nehézkes a keresés, de hogy a gondolatok tudjanak szárnyalni, mellékeltem az említett rajzot. Feltételezésem szerint erről van szó.
(#) lazac323 válasza Andrasirex hozzászólására (») Júl 23, 2014 /
 
Először is köszönöm a segítséged! Tettem jelet a bemenetre, terhelést a kimenetre. Erősítés van, a kimeneten ott az erősített jel, de az IC kimenetén 1,1 V az offszet! A többi érték természetesen változatlan.
(#) reloop válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 23, 2014 / 1
 
Köszönöm! Akkor lazac323 kollégának nagyjából rendben van az erősítője, itt kinyitnak a T10-esek 0V kimeneti feszültségnél.
(#) reloop válasza lazac323 hozzászólására (») Júl 23, 2014 / 1
 
Az 1,1V az IC 6-os lábon normál érték. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2014
(#) Andrasirex válasza lazac323 hozzászólására (») Júl 23, 2014 / 1
 
Ha erősít torzítás mentesen akkor rendben van. Az IC DC szervóként is működik azaz kompenzálja a kimeneti DC szintet. Az értékek rendben vannak.
A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2014
(#) lazac323 válasza reloop hozzászólására (») Júl 23, 2014 /
 
Köszi, pedig ezt a rajzot is nézegettem párszor, de elkerülte a figyelmem ez az érték. Akkor ahogy látom a válaszokat, jó lesz ez...És természetesen köszönöm a segítséged, és hogy ránéztél a rajzra. És köszönöm a segítséget Andrasirexnek is, és főleg Alkotónak a paneltervért. Nagyon átgondolt terv, sok munkád lehet benne, és úgy néz ki, hogy pöcc-röff indul, nincs vele probléma, ha normálisan ülteti be az ember az alkatrészeket és nem aggódja túl az élesztést (vagy kicsit ért hozzá) Szóval köszi srácok, öröm az ilyen fórum.
(#) djgombi hozzászólása Júl 24, 2014 /
 
Hello mindenkinek!
Quad 405 javításban vagyok. Kis hangerőn torzít ahogy növekszik a a hangerő, úgy csökken a torzítás. Működik de ezt nem értem. Nem találok rossz alkatrészt. Esetleg merre keressem a hibát?
Üdv!
(#) djhans válasza djgombi hozzászólására (») Júl 24, 2014 /
 
A B-osztályú végfokozat alsó teljesítménytranzisztorán rajta van az 1-4,7nF a B-C között? Ha nem akkor lehet az a baj. Nálam egyszer ezt eredményezte a hiánya.
(#) djgombi válasza djhans hozzászólására (») Júl 24, 2014 /
 
Nagyon szépen köszönöm a válaszod ez volt a probléma! Egy fél napi munkám volt benne
(#) djhans válasza djgombi hozzászólására (») Júl 24, 2014 /
 
Nincs mit. Én meg így jártam:
Kint volt a negatív táp a kimeneten. Eltöltöttem vele pár órát mire jó lett, kimértem az összes félvezetőt (persze kiszedve) de semmi. Az elején a kis 560 Ωos ellenállás értéke 5,6K volt pedig kinézetre ugyanolyan volt mint a másik csatornában lévő. Rosszul festették rá a csíkokat.
A hozzászólás módosítva: Júl 24, 2014
(#) djgombi válasza djhans hozzászólására (») Júl 24, 2014 /
 
Elhiszem! Én azért nem értettem a helyzetet mert nálam a végtranyók és a 242 ők úgy vannak huzalozva. Átkötöttem a jól működő oldalra és jól szólt. valószínű azok régebbi végtranyók voltak és azoknak nem kellett a kondi. Mindég tanul az ember
(#) djhans válasza djgombi hozzászólására (») Júl 24, 2014 /
 
Lehet, hogy azok a tranyók lassúbbak voltak és azokhoz nem kellett a gerjedésgátló kondi.
(#) flóri01 hozzászólása Júl 27, 2014 /
 
Helló!

Olyan problémám lenne, hogy megépítettem az urbán féle quadot és amikor ráadom a feszültséget a kimeneten 49.5voltot mérek. A táp +-50V

Tudnátok segíteni hol keressem a hibát?
(#) reloop válasza flóri01 hozzászólására (») Júl 27, 2014 /
 
Szia! A mellékelt ábrába írd be a bal felső sarokban lévő megjegyzés figyelembevételével a nálad mérhető feszültségeket. Az "E"-földhöz képest mérések polaritása is fontos. Példa.
(#) flóri01 válasza reloop hozzászólására (») Júl 29, 2014 /
 
Köszi a segítséget

Épp most vagyok túl egy kisebb műtéten, miént jobban érzem magam kifogom mérni.
(Egy kérdés: az "E"-föld az most melyik lenne ami az egyenirányításról megy az erőlködőre vagy az egy másik?)
Következő: »»   270 / 398
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem