Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Digitális forrasztóállomás
Lapozás: OK   63 / 94
(#) kleinie válasza kleinie hozzászólására (») Feb 4, 2018 /
 
No. Összeraktam dugdosós panelen egy STK200-at. Beraktam egy üres Atmega8-at, pont olyat, mint ami a forrasztóállomásban van. Szépen ki is tudom olvasni, nyilván üres. A következő lépés az lesz, hogy megpróbálom kiolvasni a forrasztóét, viszont nem tudom, hogy mit kell kiolvasni? Flash, EEPROM, mindenféle FUSE bitek, kicsit összekeveredtem.
(#) pipi válasza kleinie hozzászólására (») Feb 4, 2018 /
 
Hali!
Ha másolni akarsz, akkor nyilván mindhármat ki kell olvasni.
(#) kleinie válasza pipi hozzászólására (») Feb 4, 2018 /
 
Egyelőre nem sok sikert értem el. Megpróbáltam kiolvasni a forrasztóállomásban lévő Atmega8-at, de arra csak hibaüzenetet dob az avrdude. Initialization failed, rc=-1. Ha visszarakom az üreset, azzal simán kommunikál.
(#) Firefighter1 hozzászólása Feb 7, 2018 /
 
Sziasztok!

A kiforrasztó pákáknál szoktam látni egyik végén menetes, másik végén "csőrös" düznit. Az valami speciális kiforrasztó fej? Vagy van valami más alternativa /hétköznapi felhasználásba/ ?
(#) latyakosa hozzászólása Feb 8, 2018 /
 
Az egy feltételezhetően Weller kiforrasztó fej. A páka is vélhetően másik szükséges. Van kézi ónszippantó, de az teljesen más érzés.
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2018
(#) sector99 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Feb 8, 2018 /
 
Megerősítem, hogy az egy régi - kézi, gumilabdás - Weller kiforrasztónak a hegye. Ime
(#) Helios hozzászólása Ápr 8, 2018 /
 
Sziasztok!

Ersa Digital 80A-hoz keresek páka hegyeket. A 832-es széria jó lehet hozzá?
(#) tango51 hozzászólása Ápr 29, 2018 /
 
Jó estét, sziasztok. Az lenne a kérdésem, hogy a hakko t12 forrasztopáka a hömérséklet ellenörzést, hogyan, milyen módon végzi. Valamint a hakko t12 vezérlöre hogyan lehetne a hakko907 pákát ráaplikálni, hogy a valós höfokot tudja mutatni, illetve szabályozni. Elöre is köszönöm a segítséget.
A hozzászólás módosítva: Ápr 29, 2018
(#) tbarath válasza tango51 hozzászólására (») Ápr 30, 2018 /
 
Szia,

A T12 és a 907 nem kompatibilis. A T12 esetén a "hegybe" van beleépítve egy hőelem aminek a fűtőszállal közös két kivezetése van. Az ellenőrzés gondolom úgy történik, hogy a vezérlő lekapcsolja a fűtést majd megméri a hőelem feszültségét, aztán dönt valahogy.
A 907-es (eredeti) 4 kivezetéses és termisztoros, illetve van olyan klónjai is ami hőelemes, de akkor se érdemes T12 vezérlővel használni. Kb. 1000 Ft költséggel össze lehet hozni egy (analóg) vezérlőt hozzá, nyilván trafó/táp nélkül.
(#) Zsora válasza Helios hozzászólására (») Ápr 30, 2018 /
 
Igen! Az való hozzá.
(#) tango51 válasza Zsora hozzászólására (») Máj 1, 2018 /
 
Köszi az infókat. Közben rájöttem a müködésére. Ha az lm358-ra menö ellenállást lekötöm, a fetröl, és valami illesztöt teszek a termisztor és az IC közé a mérés megoldódik, az indítás meg már megoldható. Meg van a kapcsolási rajza.
A hozzászólás módosítva: Máj 1, 2018

1123131w.jpg
    
(#) tbarath válasza tango51 hozzászólására (») Máj 1, 2018 /
 
T12-höz állomást akarsz csinálni?
(#) ngabor0204 válasza tbarath hozzászólására (») Máj 5, 2018 /
 
Nekem úgy tűnik, hogy egy T12-es vezérlőből akar állomást csinálni egy 907-es pákához.
(#) tbarath válasza ngabor0204 hozzászólására (») Máj 5, 2018 /
 
Nekem is, csak ennek az értelmét nem látom...
(#) devilke3000 hozzászólása Máj 6, 2018 /
 
Hello!

Valaki megtudná mondani hakko clone hasonló betéteknek milyen a szenzora és milyen az ohm értéke mert betétem nincs de kellene a betét paraméterei HAKKO-T12 verzióhoz épitenék egy 858D Hö légelőt!
De probléma az érzékelönél van nem indul el hakko t12 szabályzás!
Modositások h12 Bővebben: Link 858D hez!
A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2018
(#) tbarath válasza devilke3000 hozzászólására (») Máj 19, 2018 /
 
Alapvetően vagy termisztor, vagy hőelem van. A T12 hőelemes, szerintem K típus, és ha igazam van akkor a hidegpont és a melegpont hőmérsékletkülönbségétől függő feszültséget ad le (41 µV/°C). A most kezem ügyébe került hamis T12 tip ellenállása 8 Ohm volt.
(#) tbarath hozzászólása Máj 19, 2018 /
 
És ha már T12...
Szóval van nekem egy vezérlőm T12-höz, amihez hőmérsékletkijelzést csinálnék. Az első gondolatom az volt, hogy LM358-ból csinálnék egy 2 fokozatú erősítőt ami végül egy uC ADC-jére menne. Ez az IC 32 Volt inputig nem panaszkodik, az output pedig mindenképp a tápfesz. alatt van, szóval 5V-ról hajtva egy 5V-os uC "védve lenne" ezzel a módszerrel.

Viszont a több helyen azt látom (pl. tango51 kommentje is), hogy a T12 + kivezetésről jövő jel egy 10k-s ellenálláson és egy diódán keresztül a GND-re van vezetve, és a 10k és a dióda közé megy az 1. opamp nem invertáló bemenete. Ez miért van így?
(#) proli007 válasza tbarath hozzászólására (») Máj 19, 2018 / 1
 
Hello! Mert az, hogy egy OPA bemenete kaphat 32V-ot, az csak akkor igaz, ha a tápfeszültsége is 32V. Mert a bementi feszültsége nem lehet magasabb mint a tápfeszültsége.
(Normál működéshez meg sem közelítheti azt. Nézd meg a CMRR paramétert.)
Tekintve hogy a pákára rákapcsolja a fűtőfeszültséget a Fet az megjelenne az OPA bemenetén.
(Ami egyébként rossz a rajzon mert A Fet S-D fel van cserélve és a GS közé is kell ellenállás kb. 22k, különben sosem fog lezárni a Fet.)
Így a 10k és dióda 600mV-ra korlátozza a bementi feszültséget, ami bőven elég, hiszen a hőelem felől, csak pár mV fog érkezni, mikor a Fet kikapcsol. És ekkor mérhet majd az AD. Az LM358-nál 5V tápfesz esetén, maximum 3,6V kimenti feszültségre lehet számítani.
(#) tbarath válasza proli007 hozzászólására (») Máj 19, 2018 /
 
Ma is tanultam valamit, köszönöm!
(A rajzot nagyon meg se néztem, csak a mérő részt. 2,56V referenciát tervezek és 121x-es gain-t, szóval a 3,6V pont tökéletes lesz arra, hogy 1024-et olvassak amikor fűt a páka.)
(#) tango51 válasza tbarath hozzászólására (») Máj 21, 2018 /
 
Igen, 907-es pákához t12 vezérlöt. Megoldva, müködik.
A 907-ben thermoelem van. (Klón) A pákán belül közösitettem a fütést és a höelemet. Egy ellenállás értékét kell megváltoztatni hozzá és müködik.
(#) tbarath válasza tango51 hozzászólására (») Máj 22, 2018 /
 
És a 907-es hőeleme tolerálni fogja a 24V-ot amit ráküldesz így? Hosszú távon is?
Mert a T12-né ez a normális működés, de nem biztos hogy a 907-es klón betétek is szeretik ezt...
A hozzászólás módosítva: Máj 22, 2018
(#) devilke3000 válasza tbarath hozzászólására (») Máj 24, 2018 /
 
t12 betétbe akkor höelem van nem termistor?
(#) tbarath válasza devilke3000 hozzászólására (») Máj 25, 2018 /
 
Igen, de magad is kipróbálhatod. Egy T12 betétet forrósíts fel (preferáltan ugye hozzá való forrasztóállomással), majd kapcsold ki az állomást és mérj feszültséget a 2 madzagon. Ha 0 V amit mérsz akkor termisztor, ha pár-pártíz mV-ot mérsz akkor thermocouple (kb. 4,1 mV / 100 °C).
(#) devilke3000 válasza tbarath hozzászólására (») Máj 27, 2018 /
 
T12 betétet nincsen sajnos egy oldalal ezért is kérdeztem meg érdekelne mi a benne lévö szenzor tulajdonsága tipusa !
(#) stelok hozzászólása Nov 24, 2018 /
 
Segítséget kérnék. Egy hakko 907-es pákát szeretnék vezérelni egy fűtés szabályzóval aminek a kimenete 12V 21mA. A mellékelt rajz egy 5v-os vezérlőből van. Milyen értékekre kellene változtatnom az ellenállás értéket hogy működjön.

kép2.jpg
    
(#) Bakman válasza stelok hozzászólására (») Nov 24, 2018 /
 
Semmilyet, mehet így, ahogy van.
(#) stelok válasza Bakman hozzászólására (») Nov 24, 2018 /
 
Köszi akkor megpróbálom
(#) zamatőr válasza tbarath hozzászólására (») Dec 1, 2018 /
 
Üdv!
Bővebben: Link
Hogyan tudnám megtalálni az eredeti oldalt ahol ez "született".
Megcsináltam a kapcsolást de valamiért nem úgy működik ahogy kelene.
(#) tbarath válasza zamatőr hozzászólására (») Dec 1, 2018 /
 
Ezt nem tudom miért tőlem kérdezed, nem én linkeltem. Én egyébként a filenevekre próbálnék rákeresni a neten, jobb ötletem nincs.
(#) Harry hozzászólása Feb 8, 2019 /
 
Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni, pákakészítős projektemben. Próbálom kiemelni a lényeget (bocsi a tömörségért).

Cél: leégett kínai páka remek vasaiból használható páka varázslása
Hol tartok: leégés után felmértem a kárt, visszafejtettem a kapcs.rajzot, van terv hogyan jutok el a célig.
Hol akadtam el: páka hőmérőjének típusára nem akaródzok rájönni.
Miért fogtam bele: olcsón jó pákát szeretnék, ez a leégett ideális vasdonor, a többi alkatrész kb van raktáron, így csak lelkesedés kérdése a megvalósítás.-> hobbi

Mi a donor: 2 in 1 852 Rework Station (márkátlan, bár ugyanilyen kb a Yihua is) link: https://www.ebay.de/itm/2-in-1-Soldering-Rework-Station-852D-Heislu...040093
Ami a veszteség: vezérlő IC megadta magát látványosan (kipukkant), hőlégfúvó hőmérője szakadást mutat, hőlégfúvó mérőáramkörének egyik ellenállása megfeketedett

Konkrét cél: A célom a meglévő elektronikát felhasználva (de nem ódzkodom egy új paneltől sem), egy új mikrovezérlővel saját kóddal életrekelteni a pákát, akár egy kis PID szabályzással megbonyolítva a helyzetet.

Konkrét elakadás: Ahhoz hogy szabályozni tudjam a páka hőmérsékletét, tudnom kell a hőmérsékletet feldolgozni. Kerestem neten milyen hőmérőket raknak pákákba, de a hőelem (K-type), vagy hőellenállás (RTD) került előtérbe. Mértem a kapcsokon ellenállást, és feszültséget is, a feszültség mindvégig 0.000V volt.

Mért értékek: 23°C=57.6Ohm (szobahőm.); 28°C=59.17(kézmeleg);~300°C=97Ohm (másik pákával 450°C-on fűtve);

Tudnátok tippet adni? Előre is köszönöm!

Mellékelek: pákáról egy-két képet, panel két oldaláról képet, kapcsolási rajzokról képet, pákahegy bontásáról képet,
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2019
Következő: »»   63 / 94
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem