Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Frekvenciaváltó
 
Témaindító: sultann, idő: Feb 15, 2008
Lapozás: OK   71 / 99
(#) c27 válasza laacika hozzászólására (») Szept 17, 2018 /
 
Nincs mit.
Ha így jól működik akkor esetleg még az áram beállítása lehet még opció. Ezzel nem találkoztam az adatlapjába, igaz nem is kerestem. Névleges áram vagy valamilyen maximális áram beállítására biztos van lehetőség, hacsak nem állítottad már be.
Kb. szerintem kezdetnek ennyi elég, üzem közben érdemes nézegetni időnként a motor nem e melegszik alacsony, közepes és névleges környéki frekvencián is érdemes ellenőrizni (terhelés mellett). Ha túl magas a PWM frekvencia az is okozhat némi melegedést (érdemes arra a legkisebb értékre beállítani ahol már nem zavaró a motor hangja, de ha nem okoz gondot akkor lehet magasabb értéken is).
(#) laacika válasza c27 hozzászólására (») Szept 18, 2018 /
 
Igen,tökéletesen működik és nem melegedik,(nincs nagyon terhelve)
Szerintem a PWM maradhat igy,egyébként olyan mintha simábban/halkabban hajtaná a motort.
Köszi szépen mégegyszer a segitséged!!
(#) CIROKL hozzászólása Szept 30, 2018 /
 
Üdv: urak volna egy kezdő kérdésem , van egy alvitar 58 ugye ez 3 fázis be három ki amennyiben egy fázist teszek rá csak akkor a kijelzője szépen megy és tudom is állitani a paramétereket viszot a bekapcsolásnál a hiba jelző piros led az világit , feltételezhető hogy a három fázis hiánya végett ?

Tudom s gondolom csak is három fázissal kisérletezünk ?
(#) Gafly válasza CIROKL hozzászólására (») Szept 30, 2018 /
 
Én szinte biztosra veszem, hogy nézi a fáziskimaradást és amiatt panaszkodik.

De mivel tipikusan egyenirányítóval kezdődnek, és az eredmény egy közbenső egyenáramú körre kerül, valamint nem hiszem hogy a működéséhez szükség lenne a 120 fokos fázistolásra, ezért....

De nem értek hozzá (valamint soha nem használtam még frekvenciaváltót, tehát tényleg).
(#) naptukor válasza CIROKL hozzászólására (») Szept 30, 2018 /
 
Amikor a piros hibajelző LED világít, na akkor kell megnézni milyen hiba van, amit kír a kijelzőre. Nagyon sokat tud segíteni a diagnosztikában, pont azért írja ki!

Elehet az a hibajelzés amit Gafly írt. Nem tudni. Egyes frekvenciaváltóknál tiltható az "input phase loss" hibajelzés.
Sokkal valószínűbb szerintem, hogy inkább a túl alacsony DC feszültségre panaszkodik (DC link undervoltage, vagy DC voltage low vagy hasonló).
Egyes frekiváltókban ennek a küszöb szintje is állítható (mikor jelezzen hibát).

A 3f 400V-os frekvenciaváltó DC körében illik lenni kb 520-580V-nak. Ha egy fázist 230V-ot kapcsolsz rá, akkor ez nem lesz sokkal több 300V-nál, ami alapból kevés neki.
(#) CIROKL válasza naptukor hozzászólására (») Szept 30, 2018 /
 
Köszönöm szepen ,nem marad csak kiprobálni három fázisról mit mutat.
(#) Sendi hozzászólása Szept 30, 2018 /
 
Sziasztok. A Danfoss 3 f. frekiváltom, dc link low -ra panaszkodik. A bemeneten 3 fázis van, a kondenzátoron 580 V DCv körül, a 24 volt helyett 23,7 V. Melyiket keveselli? Lehet a hiba küszöböt állítani?
(#) naptukor válasza Sendi hozzászólására (») Szept 30, 2018 /
 
A DC link low a belső 500V-os DC körre vonatkozik.

Idézet:
„Lehet a hiba küszöböt állítani?”

No és melyik? VLT2800, VLT3000, VLT4000, VLT5000, VLT6000, FC300, FC301, FC302, stb, stb.
VLT5000-nél pl. ez a 6-os hiba és gyári beállítás esetén akkor következik be, ha a DC kör feszültsége 423V alá csökken (380-440V-os készülék esetén, mert ugye van 460-500V-os típus is, ahol ez az érték nagyobb).
(#) Sendi válasza naptukor hozzászólására (») Szept 30, 2018 /
 
Köszi a választ. Ez 3x 400 voltos, VLT HVAC Drive.
(#) naptukor válasza Sendi hozzászólására (») Szept 30, 2018 /
 
Melyik HVAC?
Mert a VLT6000 is az, meg az FC102 is az.

Idézet:
„a kondenzátoron 580 V DCv körül”

Ezt mérted, vagy kiírta?
Ha az előbbi és van hozzá LCP, akkor nézd meg mennyit ír DC link feszre.
Ha kevés, akkor lehet hibás benne az egyenirányító.
A hibát terheléssel írja ki vagy akkor ha csak meg van táplálva?
A hozzászólás módosítva: Szept 30, 2018
(#) Sendi válasza naptukor hozzászólására (») Okt 2, 2018 /
 
Szia. Fc 102 tip. A kondenzátoron mértem a feszültséget, terhelés nélkül.
(#) staci123 hozzászólása Okt 3, 2018 /
 
Szevsztok,
Hozzámjutott egy Cimr-pod45p5af-e frekiváltó ami nincsen bedobozolva, ránézésre mintha új lenne, egyenirányító, igbt modul, segédtàp jók. Aaz erösáram bekötése egyértelmű, viszont a poti és a vezérlés bekötése kérdéses...
Szeretnėm beindítani, és ha valakinek van rajza kérem segítsen...
(#) naptukor válasza Sendi hozzászólására (») Okt 3, 2018 /
 
10 szónál kicsit bővebb válaszokkal kommunikálva gyorsabban jutnánk messzebbre.
No mind1.
(#) Sendi válasza naptukor hozzászólására (») Okt 3, 2018 /
 
Szia. Szívesen válaszolok, hiszen segíteni akarsz. De itt mindent leírtam amit kérdeztél. A frekiváltóra rákötöttem a 3 fázist, és a kivezetett DC pluszon és mínuszon mértem a feszültséget, és semmi nem volt a kimenetre kötve.
(#) c27 válasza Sendi hozzászólására (») Okt 3, 2018 /
 
Erre a hibára mikor panaszkodik? Bekapcsolás után rögtön?
Az 580V dc az kb. jó, esetleg ki lehetne mérni a 3f diódahidat, ha esetleg van valamilyen öntesztje és a bekapcsoláskor leteszteli magát és valamelyik dióda hibás akkor már hibát észlelhetne. Bár szerintem elég kicsi az ilyen hibára az esély.
A dc feszültség érzékelése körül is érdemes lenne szétnézni, nem igazán ismerem ezt a frekiváltót, főleg nem belülről, de feltételezem valamilyen ellenállásosztós módszerrel méri a dc feszültséget.
Gondolom minden bekötés stimmel, nincsen kilazult vezeték vagy rosszul meghúzott csavar, szakadt kábel.
A menu rendszerét nem néztem, talán ott is érdemes szétnézni, vagy talán azzal kéne kezdeni, hátha csak el van állítva valami, esetleg egy gyári alaphelyzetbe állítás is jó kiindulásnak.
Egyébként lehet tudni erről a frekiváltóról valamit? Új, használt, legutóbbi használatkor minden oké volt e, azóta érte e valamilyen nemkívánatos hatás ... stb.
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2018
(#) naptukor válasza Sendi hozzászólására (») Okt 3, 2018 /
 
Idézet:
„De itt mindent leírtam amit kérdeztél.”

Ezt is kérdeztem:

Idézet:
„A hibát terheléssel írja ki vagy akkor ha csak meg van táplálva?”
(#) Sendi válasza naptukor hozzászólására (») Okt 4, 2018 /
 
Szia. Biztos nem voltam egyértelmű. Írtam, hogy terhelés nélkül. Tehát, 3 fázis beadva, készülék bekapcsolva, és már jön is a hibaüzenet. Kimenet nincs terhelve. Ez egy használt frekvencia váltó. Egyéb hiba miatt jött hozzám. De eddig nem jelezte ezt a hibát. Ha van rajta motor, az csak rángatódzik. Köszönöm.
(#) naptukor válasza Sendi hozzászólására (») Okt 4, 2018 /
 
Azt írtad hogy terhelés nélkül mérted a feszültséget. De az is érdekelt hogy terheléssel vagy anélkül megy-e hibára, ami két külön dolog. Lehet terheletlenül feszt mérni akkor is ha hibajelzés csak terhelve van.

Azért érdekelt, mert ha mondjuk a hibajelzés csak terhelve jön, akkor lehet a primer dióda hídban hiba (szakadt dióda pl) vagy fázishiány.
(#) c27 válasza Sendi hozzászólására (») Okt 4, 2018 /
 
Ha egyből már bekapcsoláskor is hibát ír ki, motor nélkül akkor érdemes lenne megkeresni azt a részt ahol a tápfeszültséget méri és ott is ellenőrizni, hogy eljut e a megfelelő helyre a feszültség.
Az előző hiba mi volt? Esetleg nem lehet összefüggés a kettő között? Az IGBT-k normálisan működnek? Lehet jó lenne kimérni azokat is, plusz ha van még benne egyéb segédtáp azokat sem ártana.
(#) naptukor válasza naptukor hozzászólására (») Okt 4, 2018 /
 
c27 hozzászólását olvasva jut eszembe:

A 16-30-as drive status paraméter a DC link voltage.
Ott meg tudod nézni hogy a frekiváltó mit gondol a DC liink feszültségről.
Ha itt nem a valós (műszerrel mért) értéket látod, akkor valóban rossz a frekiváltó mérése.

Mindamellett egy gyári alaphelyzetbe állítást én is javaslok a további próbák előtt.
(#) laacika hozzászólása Okt 8, 2018 /
 
Sziasztok.
Ismét jövök egy kis segitségér.
Szóval ötleteket kérnék hogy hogy lenne a legegyszerűbb kivitelezni egy frekiváltóval hajtott esztergánál azt hogy a szánra (csúszó alkatrész ami mozog) feltennék egy végállás kapcsolót és mikor elinditom a gépet előre forgással akkor mikor kimegy a beállitott végállásig akkor magától megáll majd automatice elindul visszafelé.
Láttam már ilyet de nem tudtam beszélni az alkotójával.
Köszönöm akinek volna ötlete javaslata.
(#) pipi válasza laacika hozzászólására (») Okt 9, 2018 /
 
Hali!
Az én kínai frekiváltómon van fwd/rew gomb. Menet közben megnyomva szépen lelassít és irányt vált. Ha jól emlékszem nálam ezek az előlapi gombok programozhatók a sorkapcsos bementekre,
ez mehetne a végálláskapcsolóra...
(#) naptukor válasza laacika hozzászólására (») Okt 9, 2018 /
 
Szia!

Kelleni fog egy relé.
Beállítod a frekiváltó egyik bemenetét irányváltásra. A relével huzalozol egy öntartó kapcsolást, amit az irányváltó végállás helyez öntartásba. A relé másik érintkezője ad jelet a frekiváltó irányváltó bemenetére.

De mi fogja megállítani a motort egyébként? Illetve mi fogja az irányt visszakapcsolni az előző irányba?
(#) c27 válasza laacika hozzászólására (») Okt 9, 2018 /
 
Lehet jó lenne kicsit részletesebben leírni pontosan mit is szeretnél.
Pl. mivel indítod el a motort az esztergán lévő kapcsolóval a frekiváltón lévővel?
Feltételezem, hogy te úgy szeretnéd, hogy elindítod az esztergán a kapcsolóval a motor elindul a normál forgásirányba előtolással majd amikor eléri a véghelyzetet a végállás kapcsoló hatására a frekiváltó megváltoztatja a motor forgásirányát és szépen visszamegy a kés a másik irányba.
A kérdés már csak az amit lényegében naptukor már feltett: Ez a visszafele hajtás meddig megy?
A) Kéne egy végállás kapcsoló a végére is ami pl. állítható és akkor mindig a kiindulási helyzetbe visszamenne és mindig oda állítod a kiindulási helyzetet ahol épp szeretnéd.
B) Az eszterga be/kikapcsolójával megállítható lenne illetve az újra bekapcsolásnál visszaállna az eredeti forgásirányba. Lényegében mindkét megoldás megvalósítható egy relével.
Pontosan le kéne írni az elvárásokat.
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2018
(#) laacika hozzászólása Okt 9, 2018 /
 
Köszönöm mindenkinek aki próbál segiteni!
c27,igen a B- verzió az ami kellene nekem.
Tehát pontositok:
Eszterga indit előre,előtolás megy a tokmány felé,de közbe nekiütközik egy beállitott pozicióban lévő végállás kapcsolónak,ami megállitja majd el is inditja ellenkező forgásirányban a gépet,mikor visszatértem a kiindulási helyre akkor az eszterga kapcsolójával meg tudjam állitani a motort és kezdődhessen ujra minden előről.
Remélem most elég bőven/értelmesen irtam le hogy mit szeretnék.
(#) laacika válasza laacika hozzászólására (») Okt 12, 2018 /
 
Akkor nem tud nekem senki segiteni ebben a végállásos dologban?
(#) c27 válasza laacika hozzászólására (») Okt 12, 2018 /
 
Biztosan tud, csak lehet másnak sincs rá nincs rá ideje. Át kéne néznem a bekötését a frekiváltódnak és lerajzolni az egészet, jelenleg sajnos mostanában nincs ennyi szabadidőm.
A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2018
(#) elektroton válasza laacika hozzászólására (») Okt 12, 2018 /
 
Konkrét választ csak konkrét dologra lehetséges. Ha adsz egy tervezett rajzot, akkor volna miben segíteni. Többször leírtam már, hogy a sok félreérthető oldalakon át való szövegelés helyett egy jó rajz sokkal célravezetőbb. Várom az elképzelésed kapcsolási rajzát, frekiváltó típusát, arra szívesen reagálok konkrét kapcsolással. Egyébként csak elbeszélgethetünk egymás mellett.
Kérdés még, hogy milyen tapasztalattal, képesítéssel rendelkezel. Ennek függvényében lehet részletesebben még magyarázni.
(#) pipi válasza laacika hozzászólására (») Okt 12, 2018 /
 
Kaptál több választ, semmi konkrétumot nem írtál, nem próbáltad meg a javaslatokat, ettől többet csak a távolbalátok tudnak segíteni, de nem nagyon lesz ilyen a listán.
(#) c27 válasza laacika hozzászólására (») Okt 12, 2018 /
 
Ugyan arról a típusról van szó mint korábban (ami a fúrógépen vagy valami hasonlón volt nem emlékszek már rá pontosan)?
FR-S500?
Következő: »»   71 / 99
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem