Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Oszcilloszkóp vétel, mit gondoltok?
Lapozás: OK   144 / 167
(#) xxxyyy válasza Cinema hozzászólására (») Okt 8, 2020 /
 
Hallottam már róluk, de 819 USD a legolcsóbb 12 bites szkópjuk. Amatőr játszadozásához Magyarországon sok.
(#) dB_Thunder válasza xxxyyy hozzászólására (») Okt 8, 2020 /
 
Én is rájuk néztem. 8bit 2ch +16 digitális 50MHz, már 160ezer Ft, plusz még valahogy ide kell érnie! Nálam is túl mutat az amatőr pénztárcámon. Azt is hozzáteszem, hogy fogalmam sincs milyen elérhető készülékek vannak hasonló tudással. Lehet hogy tök reális ár, csak mi vagyunk nagyon csórók...
(#) Cinema válasza dB_Thunder hozzászólására (») Okt 8, 2020 /
 

Sajnos mi vagyunk csórók ezekhez a műszerekhez.

Üdv!
(#) Skori válasza Massawa hozzászólására (») Okt 11, 2020 /
 
Mostanra talán több idő eltelt, hogy megérkezett a oszcilloszkópod, változott azóta a véleményed ±irányba, mértél vele többször is, ill. bevált?
(#) Skori válasza Skori hozzászólására (») Okt 12, 2020 /
 
Ezt a hírdetést nézegettem: Bővebben: Link hogy érdemes-e megvenni, de aztán megnéztem pár youtube videót erről a szkópról és letettem róla.
(#) dB_Thunder válasza Skori hozzászólására (») Okt 12, 2020 /
 
Mi volt a baj vele??
(#) attika válasza dB_Thunder hozzászólására (») Okt 12, 2020 /
 
Kamu a 100MHz, jó ha tud 30-at.
(#) Skori válasza dB_Thunder hozzászólására (») Okt 12, 2020 / 2
 
Hajlamos a mindenféle interferenciára, mintha nem lenne rendes bemeneti szűrője. A triggerelés nem stabil, ingadozik/remeg a kép viszszintesen. Már néhány MHz-es bemeneti jelnél látványosan esik a jel amplitudója. 100MHz-en gyakorlatilag semmi értékelhető jelet nem utat, ugyanakkor 101MHz-en rajzol valami szinuszt, és 99MHz-es is. Olyan mintha a Gs/s is kamu lenne, vagy szoftveres trükközés. A különféle/szokásos digitális buszok jeleit nem tudja normálisan megjeleníteni, a különböző szélességű impulzusok összemosódnak, értékelhetetlenek. Az érzékenysége kicsi, kisebb az elvárhatónál. Gyakorlatilag hangfrekvenciás tartományban jó lehet játszani, de úgy tűnik, hogy komoly mérésekre nem alkalmas. Igaz legalább olcsó, és ha így nézem a tudása valamennyire arányos az árával, tehát végülis lehet, hogy annyira nem rossz vétel, akinek amúgy megfelel. Sokkal korrektebb lenne a dolog, ha a valós paramétereit adnák meg, és úgy árulnák, mert így "átverés érzése" van az embernek.
A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2020
(#) sdrlab válasza Skori hozzászólására (») Okt 12, 2020 /
 
Egy mondatba összefoglalva: kicsit is megbízható, nagyfrekvenciás mérésre alkalmatlan!
(#) kisist1 hozzászólása Okt 16, 2020 /
 
Sziasztok!

Hobbi célra keresek egy oszcilloszkópot és kis segítséget szeretnék kérni.
Nagy igényeim nincsenek, inkább tápegység áramköröket készítenék, javítgatnék, esetleg motoron/kocsin idővel megmérni valamit (pl most motoron a feszültségszabályzó nem ad elég feszültséget ha nagyobb a fordulatszám, aztán kíváncsi vagyok a tekercsben van zárlat ha megnő a feszültség, vagy a feszültség szabályzó nem kapcsol rendesen)
Szóval max 300-400KHz környékén mozgó jelekről van szó. De inkább 200Khz alatt.

Fontos hogy 30eFt alatt szeretnék maradni, de inkább 20eFt alatt.
Lehet használt vagy új is, analóg, meg USB-s is.

Új USB-nél 3 típusra szűkítettem:
° Instrustar (MDSO) ISDS205A - 16eFt+ÁFA+VÁM - Ha jól értelmezem a videókat amiket láttam, kicsit jobb mint a Hantek 6022

° Hantek 6022BE - 18eFt - Ezt tudom EU-n belülről rendelni ezért hamar ideér

° OWON VDS1022 - 27eFt - Ez is van EU-n belül, nagyobb mintavételezés, de kisebb memória, de jobb trigger, csak nem tudom van e erre szükségem.


Vagy vannak a használtak:
° EMG 1568 (TR-4655) - ~20eFt - 30MHz? (2-es típus 50MHZ?) Ahogy olvasom koruk miatt már hajlamosak meghibásodásra és nehéz javítani

° EMG-1567 (TR-4654) - ár nincs most - 60MHz?, KB ugyanaz mint a 1568 megbízhatóság és javítás szempontjából?

° C1-64 - 20eFt környéke - 50MHz Erről nem sokat tudok

° Kikusui 5520GR 20 MHz - 29eFt - Erről sem tudok semmit

° HEWLETT PACKARD (HP) 1222A - 30eFt+ - 15MHz ...

° RFT EO 213 - 20eFt - Nehéz javítani?

° MCP ... (nem tudm leolvasni) - 30eFt - Nincs infóm

° Oml 3 - 8eFt - 5MHZ, kis cuki lehet elég is lenne nekem, de csak 1 csatornás

° Kikusui 5520GR - 30eFt - 20MHz

° Tektronix 464 - 30eFt - 100MHz dual-trace storage scope


Ezeket találtam most. Érdemes nekem ezeket a használtakat nézni? Sok a 80-as években készülhetett, azért sajnos lutri.
Vagy maradjak inkább egy egyszerűbb USB-snél?
Esetleg más típus használtban amit érdemes keresni, mert jó? Tudnátok ajánlani?

Köszönöm a segítséget meg a tanácsokat
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2020
(#) dB_Thunder válasza kisist1 hozzászólására (») Okt 16, 2020 /
 
Erre én is kíváncsi vagyok!
Nálam a 30eFt lenne a lélektani határ, mindenképp digitális kell, és kapcsolóüzemű cumók javítása lenne a cél...
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2020
(#) Bakman válasza kisist1 hozzászólására (») Okt 16, 2020 /
 
Én ma már nem vennék KS oszcilloszkópot, kb. mindegyik lutri, ugyanakkor az USB-s verziónak megvan az a hátránya, hogy nem önálló egység, kell mellé egy számítógép is. Az általad megadott ársávvban ezek vannak.

Esetleg indulj ki innen, olvasva a következő hozzászólásokat is: Bővebben: Link. Az írásokban kb. látható, mire számíthatsz.

szerk.:
"Jó nekem a legalapabb gép is, úgy sem használom." mondat mellé: általában nem sokkal később derül ki, hogy jó lett volna valami jobbat venni...
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2020
(#) Skori válasza Bakman hozzászólására (») Okt 17, 2020 /
 
Ugyanerről írtam, néhány hozzászólással lejjebb. Más márkanév van rajta, ezen kívül lényegében ugyanarról a készülékről van szó. 27600-ért árulta valaki a jófogáson.
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Youtube tesztvideók is elérhetők, sajna eléggé lehúzzák (és úgy tűnik jó okkal)...
A hozzászólás módosítva: Okt 17, 2020
(#) Bakman válasza Skori hozzászólására (») Okt 17, 2020 /
 
Igen, tudom, ezért javasoltam a hozzászólást és az utánalévő reakciókat is. 20 - 30 eFt-ért ma ez a kínálat.
(#) majkimester válasza kisist1 hozzászólására (») Okt 17, 2020 /
 
Szia, ha hobbi célra max 20..30eFt a limit akkor mindenképpen kompromisszumot kell kötni. Amit kapsz ezért az sok mindenben lemarad egy a hobbisták körében ma népszerű Siglent vagy Rigol digitális szkópoktól, amit kis szerencsével a jókapás oldalon 70..80 között kaphatsz. Ettől még a felvázolt céljaidra megfelelő lehet.

1. Analóg
Sajnos ezek régi készülékek hiba esetén nem nagyon tudod javítani egyiket sem, de ez a digitálisakra is igaz. Illetve szinte biztos lesz kontaktos kezelőszerve, amivel jó esetben lehet élni, mert pótolni az alkatrész valószínűleg reménytelen vállalkozás. Az analóg szkóp egyébként sok mindenre elég lehet, de nem lesz meg sok kényelmi szolgáltatás ami egy digitálissal jár. Mindenképpen nagy képernyős legyen, ezzel ki is esik jópár.
A listádból a Kikusui nem tűnik leharcoltnak, de ez egy alap kétcsatornás, nincs kettős időalap, stb, de amire szeretnéd használható lehet. Ehhez képest a Tek és MCP többet nyújt, de jócskán leharcoltabbnak tűnnek a képek alapján. A többi nekem kis képernyős vagy túlkoros.

2. USB
Ezek mindenképpen kompromisszumos készülékek. Kis mintavétel pl 48Ms/s, az USB miatt lassú megjelenítés, gépet is kell hozzá használnod. Én kerülném.

3. FNIRSI-1013D
Ha a keret nem enged mást még mindig ez tűnik a legjobb alternatívának a digitálisak között. Sajnos messze nem hozza a ráírt értékeket, úgy számold, hogy kb. 30Mhz és 200Ms/s a mintavétel, de ezzel még mindig veri az összes USB-set, amit felsoroltál. És rengeteg apró bosszantó dolog lehet vele, de az lenne az USB-s és régi analóg esetén is, csak mindegyiknél más.
Azt írják a trigger nagyobb frekin nem stabil, nincs hold-off, min. 50mV/div a függőleges felbontás ("Igazi" szkópnál ez 1mV vagy 5mV), és ha jól sejtem akkor ez 1:1-es osztóval értendő. 1:10-zel 500mV/div. (és 1:10-es osztót kell használod szinte mindig, ha nem néhány kHz-ről van szó.) Viszont hordozható, szigetelt (Ettől még csak törpe feszültségen használható nagyfesz. mérőfej nélkül de nem gond hova teszed a testet.), könnyen kezelhető érintő képernyő, lementheted amit látsz. stb.
(#) kisist1 hozzászólása Okt 18, 2020 /
 
Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat, tanácsokat

Jófogáson láttam én is a FNIRSI 1013D típust (alias DANIU ADS1013D), de nem gondoltam volna hogy "egész jó" kis cucc. De olvasva a hozzászólást amire rámutattatok, kicsit utánanéztem és végül beszéltem is az eladóval és meg is vettem. Jövő héten érkezik hozzám.

Az mondta az eladó, hogy Németországban volt nagyon leértékelve és megvették hogy túladjanak rajta
Végül is nekem még így is jó, mert új, 25eFt + postaköltség, lehet még a német blokk is meg lesz hozzá, bár garanciára inkább ne legyen szükség. Ali rendelés esetén 140USD körül mozog, az mostani árfolyamon 45eFt. Ennyit nem szántam volna rá, de 25-ért megéri.

Szóval köszönöm még egyszer
(#) nagym6 válasza kisist1 hozzászólására (») Okt 18, 2020 /
 
Át kell tanulmányozni alaposan, még hol csaphat be. Visszább leírtak pár dolgot, de lehet több is.
(#) kisist1 válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 18, 2020 /
 
Úgy érted hogy a 1013D hol csaphat be? Úgy látom 20MHz-ig egész jó, szóval az nekem bőven elég lesz
Persze másban is vannak a specifikációkban "szépítések", de nekem nem gond.
(#) nagym6 válasza kisist1 hozzászólására (») Okt 18, 2020 /
 
Pld.: automata mérések különböző eltérítéseknél, egy periódusnál, vagy amikor még éppen elkülöníthetőek a periódusok.
(#) Skori válasza kisist1 hozzászólására (») Okt 18, 2020 / 1
 
Ha kiismered a működését, illetve megismered a határait, akkor azon belül jól tudod majd használni.
(#) zamatőr hozzászólása Okt 25, 2020 / 1
 
Üdv!
Vettem egy FNIRSI-1013D oszcilloszkópot és eddigi tapasztalataimat osztom meg .
A mérőzsinórok nehezen csatlakoztathatók , a csatlakozó tű vastag. Hazai bnc dugó könnyen csatlakozik. Az usb aljzat forrasztását megerősítettem mert bár a ház 4 lába belement a nyák furatba de az ón nem futotta körbe ( szerintem könnyen kitörhet).
A mentet képernyőkép nem azonosítható, visszanézhető akár laptopon is de nincs azonosítója (dátumozott de ugyanaz mindegyik).
Menthető még Wave file a laptop hangfile -nak értelmezi de nem tudja lejátszani.
Műhelygyakorlaton készült "mérésről " 2 kép, sajnos nincs lehetőségem "hitelesítő " méréseket végezni-végeztetni.
3 kép 12MHz -es oszcillátor kapcsolás CD4060-al 1 kép saját mérőjele.
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2020
(#) csuhi17 hozzászólása Okt 31, 2020 / 1
 
Üdv, beszereztem én is pár játékszert, eddig amiket észrevettem.
FNIRSI-1013D, sigpeak dso1511e+
A sigpeak elég jónak tűnik kezelése kicsit trükkös, de pár perc alatt meglehet tanulni. 1 csatorna + 1 jelgenerátor 2MHz ig, szép négyszögjelet ad, a saját mérőzsinór nem a legjobb, a micsig egyikét kellett hozzá használnom, sajnos csak 60MHz szinuszig tudtam nézni (FY6800-60Mhz) a jel amplitúdója közel azonos volt a Micsigével. Kijelzője nem túl nagy, de cserébe kicsi az eszköz.

A Fnirsi viszont már más kérdés, mert ott a micsig mérőzsinórját nem tudtam beállítani, a jel szintje folyton visszaesett bármerre akartam kompenzálni.
14Mhz ig az amplitúdója rendben volt, a micsighez hasonló értéket mutatott, felette a micsig szerint csökkent, viszont a fnirsi szerint nőtt :S. pl.: sin 46,8MHz nél a micsig pkpk 730mV a fnircsi viszont 1,96V írt, növelve a frekit viszont innentől ismét csökkenteni kezdte.

A 100ns/div és 50ns/div nél van a jel megjelenítésében változás, hasonlót akkor értem el a micsignél amikor az átlagolást bekapcsoltam.
pár kép, ami érdekes számomra, hogy a 100ns és a 50ns nél más jelet kapok, a túllövések nem látszott 50ns alatt "lehet tényleg átlagol", illetve az impulzusnál az alsó csücsök sokkal nagyobb, mint a másik kettőnél ott -100mV viszont a fnirsi -400mV ot mutat...
A persist funkció nagyon hiányzik nekem belőle, de ettől függetlenül használhatónak tartom, legalábbis amire én vettem teljes mértékben megfelel, csak valóban figyelembe kell venni, hogy ez többet hazudik.
(#) diablo hozzászólása Nov 25, 2020 /
 
Sziasztok!
Kínai webshopokban feltűnt egy új 100MHz-es Hantek szkóp, DSO2D10 típusjelzéssel. Erről van valami vélemény, hogy mennyire megérős? Valamiért jelentősen olcsóbbak a korábbi Hantek szkópoknál. (De ez lehet csak ez előrendelés miatt van így). Vagy hasonló áron mi lenne jobb választás?
Egyébként 220$ lenne csak kuponnal, Eu Priority szállítással meg áfa se lenne rá.
Bővebben: Link
(#) Bakman válasza diablo hozzászólására (») Nov 25, 2020 / 1
 
Miért ne lenne rá ÁFA? Azt előbb rádobják a csomagra, mint a VÁM-ot, egyébként ekkora összegnél mindkettővel kell számolni.

Azt írod, feltűnt. Új a dolog? Ha igen, meg kell várni, amíg valaki feltölt róla egy-két videót valamelyik megosztóra.
(#) diablo válasza Bakman hozzászólására (») Nov 25, 2020 /
 
Banggood-on, EU Priority Line szállítási móddal nincs se áfa, se vám. Régóta rendelek így.
Jött már telefon, tablet, robotporszívó is így kínai raktárról, egyikre se kellett ráfizetnem.

Igen, Google nem nagyon dob ki rá tesztet, meg itthon se kapni még. Csak furcsa hogy olcsóbb, meg 12 bites felbontást emleget a leírásban. Amit nem tudom mire értenek.
De mire lesz teszt, addigra tuti felmegy az ára.
A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2020
(#) nagym6 válasza diablo hozzászólására (») Nov 25, 2020 /
 
Idézet:
„12 bites felbontást emleget a leírásban.”
Én ezt olvastam: "Vertical resolution: 8bit". Ezek szerint 8 bites.
(#) sirály12 hozzászólása Nov 26, 2020 /
 
Sziasztok!

Szeretnék venni egy digitális szkópot, van valami ajánlott márka vagy tipus?
Amit tudnia kellene:
- digitális, tárolós (Kapcsitápokat is kellene mérnem)
- 80-100Mhz
- minimum 2ch (ha több, az még jobb)

Amit rászánnék az 100k körül van.

Mit ajánlanátok?

Előre is köszönöm a válaszokat.
(#) diablo válasza nagym6 hozzászólására (») Nov 26, 2020 /
 
De olyan is van, hogy High precision: Up to 12bit és az egyik képen is szerepel a 12 bit. De lehet csak a beépített jelgenerátor felbontásával keverik.

Amúgy az alap Siglent vagy Rigol szkópok miben jobbak a memóriamélységen kívül, mint az olcsóbb Hantek szkópok?
(#) compozit válasza sirály12 hozzászólására (») Nov 26, 2020 /
 
Régebben Ge Lee sokat írt ide a DSO-król. Keresd meg a hozzászólásait, nagyon tanulságosak.
(#) nagym6 válasza diablo hozzászólására (») Nov 26, 2020 /
 
Idézet:
„De olyan is van, hogy High precision: Up to 12bit és az egyik képen is szerepel a 12 bit.”
Ez hol van?
A legelső szériák szoftverhibák tömegét tartalmazhatják, esetleg hardverhibákat is, amik majd valamikor lesznek javítva, de hardverhiba javítás a már megvett gépnél biztosan nem. Ennél nem tudok, de sok ilyen kezdet van új típusnál. Jobb a már kiforrt szériából venni.
Rigol Siglent: Speciális megjelenítésük van, ami kissé hasonlít a régi ks. csöves megjelenítéshez, persze nem a legolcsóbb típusoknál. Nem olyan "pixelesek". Rigol: "UltraVision", Siglent: "SPO" néven vannak. Nálam ez sokat jelent, vannak árnyalatnyi különbségek "fényerőben" a képernyőn, a jelszakaszok gyakorisága szerint. Szintén sokat ér a Rigol: "HighResolution", Siglentnél hasonló csak más neve van. Ez kissé zajt szűr, és tényleg még jobban csökken a "pixelesség". Viszonylag gyors képernyőfrissítésük van.
Ezen kívül megbízhatóság és sosem javított szoftverhibák lehetnek a különbségek, de ezt nem tudom típusonként mi a helyzet.
A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2020
Következő: »»   144 / 167
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem