Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » AVR-es alkatrész (tranzisztor) teszter
Lapozás: OK   77 / 83
(#) szikorapéter válasza pipi hozzászólására (») Nov 25, 2021 /
 
Esetleg TL866-al lehet fel tudom programozni viszont ott ugye nem lehet olyan spec. beállításokat megejteni amit mondjuk a sima programozójával meg lehet.
(#) szikorapéter válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 25, 2021 /
 
Amúgy egy kérdés, mivel itt ez az ebay-es csodakütyü, ennek valahogy nem tudom pótolni az LCD-jét? Van itthon arduinohoz való 2.2-es TFT-m.
(#) eyess válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 25, 2021 /
 
Mi lett a kijelzővel ?
(#) szikorapéter válasza eyess hozzászólására (») Nov 25, 2021 /
 
Sajnos nem dobozolt volt és egyszer nagy valószínűség mellett leeshetett, a kijelző kifeküdt a tokból és elrepedt. A panel és minden más ép de a kijelző használhatatlan.
(#) eyess válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 25, 2021 /
 
Milyen színű volt kijelző zöld?
Ha ilyen volt , akkor már tudod is , hogy milyen kell hozzá.
A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2021

kijelző.PNG
    
(#) szikorapéter válasza eyess hozzászólására (») Nov 25, 2021 /
 
Zöld volt igen , még régen rendeltem olyan 5 éve kb.
(#) eyess válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 25, 2021 /
 
Egyébként a pontos típus LX-12864B
(#) eyess válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 25, 2021 /
 
Ő lesz az
Bővebben: Link
(#) szikorapéter válasza eyess hozzászólására (») Nov 25, 2021 /
 
A csatlakozó más az enyémnél keskenyebb és lába is alig van.
(#) eyess válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 25, 2021 /
 
Van ebből sokféle , de a típus biztos hogy az , és biztos , hogy lehet is kapni.
(#) szikorapéter válasza eyess hozzászólására (») Nov 25, 2021 /
 
Néztem hogy elvileg kompatibilis az 1.8-as TFT-nek a driverével a bennelévő, lehet valahogy bele lehetne szerelni a 2.2-est is? Maximum nem használ annyi pixelt.
(#) eyess válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 25, 2021 /
 
Hát ezt csak úgy , ha a karakter készlete , és a programozottsága is jó, ami az avr be meg van írva , mert ha nem kompatibilis , akkor nem lesz jó. Ezt az adatlapjukat összehasonlítva esetleg kideríthető.
(#) szikorapéter válasza eyess hozzászólására (») Nov 25, 2021 /
 
E szerint mindent megépítettem , viszont nekem nem 1.8-as az LCD hanem 2.2-es, és nem teljesen azonosak a lábak elnevezése. Elvileg ugyanúgy kell menjen vele ha minden igaz? Az én műszerem is ugyan ez. Kérdés mit hova kell kábelezzek.
(#) eyess válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 25, 2021 /
 
Hát valahogy így .

kijelző2.PNG
    
(#) szikorapéter válasza eyess hozzászólására (») Nov 25, 2021 /
 
Na holnap megpróbálom hozzá vezetékelni az LCD-t ha összejönne akkor nem szükséges építeni, de vész esetére találtam itthon egy panelt amiben van egy PIC16F628A.

Mod.: És olybá tűnik hogy képes a TL866CS-m is írni ugyan úgy mint a gyári írója, így legrosszabb esetben marad ez a megoldás hogy építek egyet.
A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2021
(#) Ge Lee válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 26, 2021 /
 
Ez a teszter teljesen alkalmatlan kis értékű kondik és induktivitások mérésére, arra inkább LCM3-at kéne venned vagy építeni, vagy valami gyári multimétert. Hozzáteszem, az LCM-mel is az az egyik probléma, hogy oszcillátort hangol a mérés, és igazából adott alkatrészt fix frekin kéne mérni, mivel az adatlapjukon lévő érték is adott frekin van megadva, úgy mint pl. ESR az 100kHz-re az elkók veszteségi tényezője pedig 100 vagy 120Hz-re.
Valamint vasmagos tekercsek mérésére az összes efféle műszer alkalmatlan. A teszter ugyan képes mérni valamit, de az is van hogy 50-100%-os eltérésekkel mér, az LCM3 meg még többel. Van egy fickó aki építi és árulja, vettem tőle egyet, az 5,7H-t 1,8H-nek mérte, szerencsére megértő volt és visszavásárolta, csak a szállítás költségét buktam el. Na utána vettem a DE5000-et. Van külön gyári kapacitásmérőm is, az is egész jól mér, ráadásul fix frekikkel, de az nem tud mást csak az értéket méri.
A teszter egy jó dolog, de messze nem precíz műszer ami a képről is látszik, két féle módon tud elkót mérni, és eltér az eredmény. Kiír ugyan valami veszteséget is %-ban de annak nem sok köze van a D-hez amit egy precíz műszer mér. Rossz elkót meg diódának látja.

2m2.jpg
    
(#) szikorapéter válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 26, 2021 /
 
Nekem többnyire RF technikában használt polarizálatlan pF-nF értékeket kellene mérni, légmagos tekercseket. Más elvárásom nem nagyon lenne felé.
(#) Ge Lee válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 26, 2021 /
 
Akkor LCM2 vagy LCM3 vagy valami gyári kapacmérő. Mutatok egy viszonylag pontos 10pF-et 3 műszerrel mérve, a DE-5000-rel 10kHz-en mértem, az LCM2 nem tudom éppen milyen frekin megy, az LCR 310 1kHz-en méri. Az alkatrészteszter nem tudja megmérni, azt írja hibás vagy nincs alkatrész.

10pF.jpg
    
(#) dB_Thunder válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 26, 2021 / 1
 
Légmagos tekercset mérni?
Nem látom sok értelmét! Megnyomódik és már köze se lesz az eredeti értékhez! Légmagost lehet számolni képlettel, aztán majd hajtogatja az ember a meneteket...

pF-nF tartományban egy értelmesebb multiméter is tud mérni! Komolyabb nem is kell, úgyis hat az "összkapacitásra" az elhelyezés, nyákterv, stb...

Erre specializált gyári műszerrel mérnék, ha nagyon fontos a pontosság, és napi többszöri a használat.

LCM3 meg elfér minden amatőr fiókjában...
A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2021
(#) szikorapéter válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 26, 2021 /
 
Köszönöm, akkor valószínűleg ez lesz a megoldás hogy a PIC-el építek egy LCM-et. (a 2-es és 3-as közt nem ismerem a különbséget milyen típusváltozás történt).

dB_Thunder:
Igen mivel fix csévén vannak, igazából amire kíváncsi lennék a rezonancia, de tény számolni is lehet. Itt különféle tekercseket kellene mérni ergo nem csak sima csévére tekert rézhuzalt, hanem litze huzalt háló tekercsben példának. Ha meghatározó értéket tud mutatni a műszer már annak örülök, persze nem számítok tű pontosságra, akkor gyári készüléket vásárolnék.
(#) Ge Lee válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 26, 2021 /
 
A 2-es és a 3-as alapjaiban ugyanaz, csak a 3-as ki lett egészítve hogy tudjon mérni 1µF-nál nagyobb kondit is, 100mH-nél nagyobb induktivitást is, meg tud mérni ESR-t is, de az a része nem pontos. Illetve mint írtam, vasmagos tekercset sem mér pontosan, mert nagyon nagy az alkalmazott freki, azt csak 50-100Hz körül működő műszerrel lehet korrektül mérni.
LCM3-at tudsz venni készen. Én az LCM2-vel ha jól emlékszem még 8-10 menetes apró kis FM tekercset is meg tudtam mérni.
(#) szikorapéter válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 26, 2021 /
 
Köszönöm, inkább maradok egyenlőre az építésnél, valószínűleg az LCM2 kerül megépítésre, annak "feladatköre" nekem teljesen megfelel.
(#) vargaf válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 26, 2021 /
 
A "sárga" teszter kicsit tág fogalom. Nekem volt már szerencsém kijelzóhibás teszterhez, találtam hozzá megfelelő kijelzót és megjavítottam. A teszter és a kijelző képét csatolom.
(#) szikorapéter válasza vargaf hozzászólására (») Nov 26, 2021 /
 
Nem az enyém sajnos nem ilyen. Arduino alapú ebay-es kütyü és a kijelzője vékony szalag kábellel csatlakozott az alaplaphoz amire felforrasztva volt.
(#) vargaf válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 26, 2021 /
 
Ez is Arduino alapú, e-Bayről rendelt "kütyü", de a Tiédről még nem láttunk képet, csak azt tudjuk, hogy sárga.
A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2021
(#) Travolta válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 26, 2021 /
 
Idézet:
„vész esetére találtam itthon egy panelt amiben van egy PIC16F628A”


Ha az LCM3 építést nevezed vész-nek, akkor abba a talált PIC nem jó!
Oda 16F690 kell!
A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2021
(#) szikorapéter válasza Travolta hozzászólására (») Nov 26, 2021 /
 
Valószínűleg LCM2 lesz a kiválasztott, és a topicjában láttam több megépített kapcsolást a 628A-val.

vargaf:
Teszek este fel képet hogy látható legyen melyik "verzió vagy típus".
(#) morgo válasza vargaf hozzászólására (») Nov 27, 2021 /
 
Ez mitől lenne Arduino alapú? Mint ahogy szikorapéter tesztere sem az jó eséllyel.
(#) szikorapéter válasza morgo hozzászólására (») Nov 27, 2021 /
 
Ugyan versenyezhet a világ leghomályosabb fotójával de a telóm most ennyit tud. Az márpedig egy 328P ami benne lakik....

Végül szerintem maradok az LCM2 építésnél mivel sajnos hiába végeztem el a módosításokat, a 2.2-es TFT-t meg sem mozdítja.
Tény az úriember aki a sajátját "módosította" ő 1.8-as TFT-vel csinálta.
(#) eyess válasza morgo hozzászólására (») Nov 27, 2021 / 1
 
Van arduino nano-val is teszter , hogy legyen erre is egy példa.
Következő: »»   77 / 83
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem