Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Arduino
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Lapozás: OK   735 / 838
(#) forma3 válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 14, 2022 /
 
Nem értem hogy kerülhetett rá régi, meg miért csak nanonál van régi opció a menüben? Nagyon régi verzióról frissítettem fel, de előtte letöröltette magát. Vagy lehet attól is függ, hogy a parallel porton töltöttem fel?
(#) Kovidivi válasza forma3 hozzászólására (») Ápr 16, 2022 /
 
Párhuzamos porton te választod ki, hogy mit töltesz fel gondolom. Tehát tőled függ. De nem értek hozzá, bootloadert a lehető legritkábban égettem AVR-re.
(#) Egri Frédi hozzászólása Ápr 16, 2022 /
 
Egy kis segítséget kérek ...
Vettem egy USB to ESP-01 Adaptert.
Nem egészen olyan jött, mint a képen látható volt - de a mai világban ezzel már nem foglalkozom, örülök, hogy van.
Ennek van az oldalán egy picike kapcsoló. UART <-> PROG
A kérdésem: Az mire jó, mit csinál ?
Előre is köszi a válaszokat ...
(#) Egri Frédi válasza Egri Frédi hozzászólására (») Ápr 16, 2022 /
 
A kép lemaradt ...
(#) Massawa válasza Egri Frédi hozzászólására (») Ápr 16, 2022 /
 
Állitolag arra, hogy a PROG állásban programozasra használhato, az UART állásban meg debuginghoz.
A hozzászólás módosítva: Ápr 16, 2022
(#) vargham válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 16, 2022 /
 
Gondolom, prog állásban földre húzza a bootloader indításához szükséges lábakat.
(#) Josi777 válasza Egri Frédi hozzászólására (») Ápr 16, 2022 /
 
Nekem a Google adott rá választ:
USB to ESP-01
(#) Massawa válasza vargham hozzászólására (») Ápr 16, 2022 /
 
Van a neten egy rajz, ahol egy kétáramkörös kapcsolo egy portot földel meg a resetet. De nem foglakozok ESPvel, igy pontosan nem tudom, hogyan müködik.
(#) Egri Frédi hozzászólása Ápr 16, 2022 /
 
Ez egy Wifi modulnál mire jó ?
Vagy inkább csak "ki van bővítve" a tudása ?
(#) Johnycorp válasza Egri Frédi hozzászólására (») Ápr 16, 2022 /
 
Szia.
AZ ESP-01 nem Wi-Fi modul.
Ez egy SOC (System On CHip).
Azaz egyesíti magában a Wi-Fi funkciót, GPIO programozható lábakat egy központi kontroller köré építve. Tehát önmagában "életképes" eszköz.
Az a modul pedig elvileg a PROG állásban a GPIO 0 lábat kell, hogy alacsony szintre rakja. Majd az ESP-01 modul RESET lábára adott alacsony jelszintű impulzusra a modul PROG módban indul újra. Tehát ekkor tölthető ráa a program (pl: Arduino IDE által).
Hogy a RESET miként valósul meg itt, azt nem látom. De ha az a chip ott a modul bal oldalán teljes USB/RS232 TTL konverter, akkor a DTR és RTS jeleket is kezeli. Így csak az Arduino IDE-ben kell megfelelő beállítás a Reset Mode-hoz (keress rá a NodeMCU kapcsolási rajzára a neten!).
(#) Egri Frédi válasza Johnycorp hozzászólására (») Ápr 16, 2022 /
 
Rosszul fogalmaztam: ez valóban nem Wifi modul, erre lehet rádugni a Wifit és a legegyszerűbben használni. Már nem tudom hol láttam. De ezek szerint ennél sokkal többet is tud. Majd utána nézek. Köszi.
(#) Massawa hozzászólása Ápr 17, 2022 /
 
Vonalkövetö.

Csinalt mar valaki olyan vonalkövetöt, ami a meröleges sarkokat is követni tudja.
Gyakorlatilag egy pantografot kellene elektronikusan lemasolni.
Kösz
(#) pipi válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 18, 2022 /
 
Szerintebb több kukucska alkalmazásával megoldható. Valószínűsítem hogy páratlan számú kell
Milyen vastag a vonal? A régebbi optós egerek kamerájához volt doksi, nem nagy erőforrásigénnyel kiolvashatók voltak a pixelek... meg is találtam http://spritesmods.com/?art=mouseeye volt is ilyen ADNS chipes egerem
A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2022
(#) Régi motoros hozzászólása Ápr 18, 2022 /
 
Kellemes ünnepeket!

Nem tudom hol kellene igazából érdeklődnöm, de mivel szorosan kötődik az arduinohoz, mondom itt. Tudtok valahol olyan magyar nyelvű dokumentumot, vagy bármi anyagot, ami 3D nyomtatóhoz firmware készítést magyarázza? Marlin vagy repetier FW -t kellene készítenem a nyomtatómhoz (Anet A8 Plus),
úgy tudom, az előbbit használja gyárilag is. Már belenéztem a hozzá tartozó fájlokba, de több ezer sor kódról van szó. A repetierhez van a gyári szerkesztő is, de ott is van annyi beállítás, hogy elveszek közöttük, és nem mindegyik opcióhoz van leírás, vagy ha van, az angolt nem biztos, hogy jól értelmezem, esetleg értelmezni sem tudom. Sok olyan választható funkció van közte, amiről fogalmam sincs, hogy szükséges e számomra vagy sem a megfelelő működéshez.

Valami olyasmi kellene, ami elmagyarázza legalább nagyvonalakban, hogy melyik opció mire jó.

A 3D nyomtatós témába már feltöltöttem milyen alaplap van a gépben ott meg lehet nézni.
De mivel az nem arduinos téma szerintem ez jobb hely neki, mivel arduino IDE -vel kell programozni.
A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2022
(#) Massawa válasza pipi hozzászólására (») Ápr 18, 2022 /
 
Én is ilyen valamin gondolkodom. Az anyos vett egy komoly varrogépet ( közel 5m széles anyagot tud vele varrni) de olyan primitiv modon, hogy a mintát ( azt is venni kell egy tapèta szerü 5 m hosszu és kb 60 cm széles szalagra nyomtatják ( elvben rajzolhato is), és a gépre szerelt lézerfénnyel kell a mintát követni, es a varrogépet az X-Y sineken a mintát követve mozgatni. Sok gyakorlas után sikerül, de nem értem a gyár miért nem oldotta meg az automatikus vonalkövetést.
A vonalak világos (fehér) alapon kb 2 mm szélesek.

Ha jol emlékszem a CD/DVD lejátszokban is van valami 4 érzékelö, amik a leolvaso fejet a lemezen vezetik. A müszaki hátterével még nem foglalkoztam, de a vonalkövetö autokbol már többet épitettem, mindenféle extrákkal.
Ezért jutott az eszembe, hogy valami ilyen kellene a varrogéphez is. Csak ott nem 1 vonal van, söt sok elágazás is lehet, ami extra feladat. Az egér is jo ötletnek tünik, abbol nekem is van több is, majd egyet szétszedek megnézni hogyan lehetne használni.
(#) GPeti1977 hozzászólása Ápr 22, 2022 /
 
A PCF8574AN és PCF8574AP IC között van különbség? Az A vagy ha nincs A, az a slave adress-t kódolja, de az N végűről nem találtam semmi infót.
(#) tbarath válasza GPeti1977 hozzászólására (») Ápr 23, 2022 / 1
 
Ha rákeresel az AN végűre, akkor akár a Mouser, akár a Digikey, akármelyik a sima A végű adatlapját ajánlja a TI-től. Azt érdemes átböngészni...
A hozzászólás módosítva: Ápr 23, 2022
(#) icserny válasza GPeti1977 hozzászólására (») Ápr 24, 2022 /
 
Nekem úgy tűnik -rövig guglizás - után, hogy az AN végű a Texas PCF8574A típusú IC-jének a PDIP változata, az AP végű pedig az NXP PCF8574A nevű IC-jének az ugyancsak PDIP változata. Tehát csak a gyártó más (meg az adatlap...)

Javítsatok ki, ha tévedek!
PCF8574A(N Texas) adatlap
PCF8574A(P NXP) adatlap
(#) GPeti1977 válasza icserny hozzászólására (») Ápr 26, 2022 /
 
Egy gépet javitottunk de a P végűvel nem megy, relét kellene behúznia, valami kis különbség csak van közte.
(#) Ragathol válasza GPeti1977 hozzászólására (») Ápr 26, 2022 /
 
I2C címzés esetleg más és más?
(#) GPeti1977 válasza Ragathol hozzászólására (») Ápr 26, 2022 /
 
Még nem néztem, de szerintem ugyanaz, mert sima P tipussal el sem indul.
(#) sargarigo válasza GPeti1977 hozzászólására (») Ápr 27, 2022 /
 
Nem lehet hogy a P változat egyszerűen csak hibás?
(#) Josi777 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Ápr 27, 2022 /
 
Futtass egy I2C scannert, abból kiderül, hogy működik-e, ill. hogy milyen címen érhető el.
(#) GPeti1977 válasza Josi777 hozzászólására (») Ápr 27, 2022 /
 
"The GPIO has a minimum guaranteed sinking current of 10 mA per bit at 5 V"
Úgy lett tervezve hogy direkt a kimenet 5V os relét kapcsol, szerintem itt lehet egy minimális különbség, mérni nem tudok mert nem férek hozzá.
(#) zolee1209 hozzászólása Ápr 28, 2022 /
 
Sziasztok!
Az arduinoban eléggé kezdőnek számítok, elakadtam egy ponton. Próbáltam utánajárni a témának és pár variációt ki is próbáltam, sikertelenül. Alább az erősen lecsupaszított kód látható.
  1. #include <Arduino.h>
  2.   #include "Audio.h"
  3.   #include <U8g2lib.h>
  4.   #include <SPI.h>
  5.  
  6.   Audio audio;
  7.  
  8.   U8G2_ST7567_JLX12864_F_4W_HW_SPI u8g2(U8G2_R0, 15, 2, 16);
  9.   u8g2_uint_t x;
  10.   u8g2_uint_t offset;      // current offset for the scrolling text
  11.   u8g2_uint_t width;      // pixel width of the scrolling text (must be lesser than 128 unless U8G2_16BIT is defined
  12.  
  13.   const char *text = "Ezt a szöveget megjeleníti..."; // scroll this text from right to left
  14.   char *zene;
  15.   unsigned long run_time  = 0;
  16.  
  17. void setup(void) {
  18.   Serial.begin(115200);
  19.   SPI.begin(HSPI_SCLK, HSPI_MISO, HSPI_MOSI, HSPI_CS); //SCLK, MISO, MOSI, SS
  20.  
  21.   u8g2.begin();
  22.   u8g2.setContrast(150);
  23.   u8g2.setFont(u8g2_font_8x13_te);  // set the target font to calculate the pixel width
  24.   width = u8g2.getUTF8Width(text);    // calculate the pixel width of the text
  25.   u8g2.setFontMode(0);    // enable transparent mode, which is faster
  26.  
  27.   WiFi.disconnect();
  28.   WiFi.mode(WIFI_STA);
  29.   WiFi.begin(ssid.c_str(), password.c_str());
  30.   while (WiFi.status() != WL_CONNECTED) delay(1500);
  31.   audio.setPinout(I2S_BCLK, I2S_LRC, I2S_DOUT);
  32.   audio.setVolume(21); // 0...21
  33.   audio.connecttohost("https://icast.connectmedia.hu/4738/mr2.mp3"); //  128k mp3
  34. }
  35.  
  36. void loop() {
  37.   audio.loop();
  38.  
  39.   if (millis() - run_time > 100)  //Display logic
  40.     {
  41.         run_time = millis();
  42.         display_music();
  43.     }  
  44. }
  45.  
  46. void display_music()  {
  47.     u8g2.clearBuffer();
  48.     u8g2.setFont(u8g2_font_5x8_tf);
  49.     u8g2.drawUTF8(0,20,text);
  50.     u8g2.sendBuffer();
  51. }
  52.  
  53. void audio_info(const char *info){
  54.     Serial.print("info        "); Serial.println(info);
  55. }
  56. void audio_id3data(const char *info){  //id3 metadata
  57.     Serial.print("id3data     ");Serial.println(info);
  58. }
  59. void audio_eof_mp3(const char *info){  //end of file
  60.     Serial.print("eof_mp3     ");Serial.println(info);
  61. }
  62. void audio_showstation(const char *info){
  63.     Serial.print("station     ");Serial.println(info);
  64. }
  65. void audio_showstreamtitle(const char *info){
  66.     Serial.print("streamtitle ");
  67.     Serial.println(info);
  68. //    u8g2.clearBuffer();               // Ha itt küldök a kijelzőre, működik
  69. //    u8g2.setFont(u8g2_font_5x8_tf);
  70. //    u8g2.drawUTF8(0,20,info);
  71. //    u8g2.sendBuffer();              
  72. }
  73. void audio_bitrate(const char *info){
  74.     Serial.print("bitrate     ");Serial.println(info);
  75. }
  76. void audio_commercial(const char *info){  //duration in sec
  77.     Serial.print("commercial  ");Serial.println(info);
  78. }
  79. void audio_icyurl(const char *info){  //homepage
  80.     Serial.print("icyurl      ");Serial.println(info);
  81. }
  82. void audio_lasthost(const char *info){  //stream URL played
  83.     Serial.print("lasthost    ");Serial.println(info);
  84. }
  85. void audio_eof_speech(const char *info){
  86.     Serial.print("eof_speech  ");Serial.println(info);
  87. }


MP3 stream-et dolgoz fel a processzor (ESP32) az audio.loop() által. Itt, ha valami információt akar közölni "kifelé", akkor a megfelelő "void audio_...." függvények egyszer lefutnak, ebből én most éppen a "showstreamtitle"-t szeretném használni. Az audio.loop() futását nem lehet korlátlanul késleltetni...

A zeneszám címét ki tudom íratni a kijelzőre, ha a kikommentezett részben futtatom le a kódot. Viszont adott esetben szeretném a szöveget scrollozni, amit a "display_music()" függvényben szeretnék megvalósítani, mivel az audio_... függvények csak egyszer futnak le, mikor új információt kapnak.
Emiatt szeretném az info változó értékét átmásolni úgy, hogy a függvényén kívülről is el tudjam érni.
Viszont a kijelzésért felelős fügvény (u8g2.drawUTF8(0,20,text)) a text helyén "const char*"-t kér. Láthatóan ez a típus az, amit az audio függvényeken belül elérhető, ezért is tud ott működni a kijelzés önmagában.
De hogyan tudom ezt a típust másolni? Hogyan lesz az "info" const változóból "text" const változó?
(#) kapu48 válasza zolee1209 hozzászólására (») Ápr 28, 2022 /
 
Melyik #include "Audio.h" használod? link?
Ez a audio.loop(); hol van létrehozva?
(#) zolee1209 válasza kapu48 hozzászólására (») Ápr 28, 2022 /
 
Ezt használom: Bővebben: Link
Az utolsó kérdésedre sajnos nem tudok válaszolni, noha az audio.h és .cpp fájlokat átnéztem.
(#) zolee1209 válasza zolee1209 hozzászólására (») Ápr 28, 2022 /
 
Nem egyértelmű, hogy csak user error volt-e a tegnapi sikertelenség, de sikerült megoldani.
Tegnapi nap látszólag az alábbi szintaktika fordult csak le.
  1. const char *text = "xxxx"
  2. u8g2.drawUTF8(0,20,text);

Egyéb adattípussal nem sikerült lefordítani, mert a fordító az én értelmezésem szerint azt kifogásolta, hogy a "text" típusa nem const char*, hivatkozva az u8g2 függvényre.

Most lefordult az alábbi szintaktikával, noha úgy emlékszem, tegnap ezt is próbáltam.
  1. char text[255]="halloka";


Így már tudok másolni is természetesen.
  1. void audio_showstreamtitle(const char *info){
  2.     Serial.print("streamtitle ");
  3.     Serial.println(info);
  4.     strcpy(text, info);
  5. }
(#) Rober_4 válasza zolee1209 hozzászólására (») Máj 4, 2022 /
 
Találok valahol erről a modulról valami részletes leírást? Tényleg 2,4GHzes? És van rajta audio kimenet?
(#) Jonni hozzászólása Jún 2, 2022 /
 
Sziasztok

Tud valaki ajánlani nagy méretű lcd-t (minimum 5" vagy nagyobb) ? Arduinoval akarnám meghajtani tehát olyanra volna szükségem amihez van könyvtár is . Az mindegy lenne, hogy szines vagy monokrom. A felbontás is már 240x128 vagy nagyobb már megfelel.
Következő: »»   735 / 838
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem