Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Oszcilloszkóp, avagy hogyan kell használni?
Lapozás: OK   107 / 109
(#) kendre256 válasza nagym6 hozzászólására (») Máj 27, 2023 / 1
 
Nem tudok jól angolul, de én azt értem belőle, hogy Count limit beállításait bővítheted ezzel.
A count limitben a 0-és 1024 között állíthasz limitet, vagy korlátlant.
Az AIM-ben (ha a Count lmitet Unlimited-re állítottad) a korlátot nem csak 0 és 1024 között, hanem 1 és 25000 közé is beállíthatod.
(#) nagym6 válasza kendre256 hozzászólására (») Máj 27, 2023 /
 
Köszönöm. Akkor biztosan erről van szó.
(#) jani1987 hozzászólása Jún 11, 2023 /
 
Valaki egyszer ide tette Magyari Béla Oszciloszkópia című művét pdf-ben. Sajnos azóta elveszett. El tudná valaki küldeni?
(#) diamik hozzászólása Júl 7, 2023 /
 
Sziasztok.
Szégyen vagy nem szégyen, problémába ütköztem.
Egy DCDC konverter szabályozási körét vizsgálom. A referencia feszültség ugrásra adott választ szeretném megmérni oszcilloszkóppal. Valahogy nem sikerül. A triggert felfutó élre állítom, de amint változtatom a referenciát, ismét egy DC mennyiséget (vízszintessel párhuzamos mennyiséget) mutat a szkóp.
Periódikus jelnél nem lenne gond, mert a periódusokat egymásra rajzolja a szkóp, itt viszont nem erről van szó, csak az ugrásválasz érdekelne.
(#) Bakman válasza diamik hozzászólására (») Júl 7, 2023 /
 
Ha jól értem a problémát, akkor az a gond, hogy túl gyors az időalap.
(#) pucuka válasza diamik hozzászólására (») Júl 7, 2023 / 1
 
Milyen szkóppal vizsgálnád? Nagyon nem mindegy.
(#) nagym6 válasza diamik hozzászólására (») Júl 7, 2023 / 1
 
Esetleg: a két DC mennyiség közé tedd a trigger szintet, triggertípus "edge", és "normál" eltérítés legyen beállítva. Ezután lehet időalappal próbálgatni, melyik eltérítési sebesség lesz jó.
(#) asch válasza diamik hozzászólására (») Júl 7, 2023 / 1
 
Idézet:
„A triggert felfutó élre állítom”

Minek a felfutó élére? A referenciára, ugye? Szerintem annak úgy jónak kell lenni. A trigger jelszintet úgy kell beállítani, hogy a két DC feszültség között legyen.

Idézet:
„Periódikus jelnél nem lenne gond, mert a periódusokat egymásra rajzolja a szkóp, itt viszont nem erről van szó, csak az ugrásválasz érdekelne.”

Az ugrásválasz, az a négyszögjelre adott válasznak egy része. Tehát meg lehet csinálni, hogy egy jól beállított négyszögjelet veszel a két feszültség között, aminek az élére triggerelve a szkópon már folyamatos a kép, de a rendszer tranzienseinek van ideje kellően lecsengeni.

Az sem teljesen világos, hogy milyen szkópról van szó, de gondolom analóg, mert ha rögzítős digitális lenne, akkor elegendő volna a referencia jel egy szintátmenetétől kezdve rögzíteni a jelet.
(#) diamik válasza asch hozzászólására (») Júl 8, 2023 /
 
Köszönöm a hozzászólásokat.
Digitális szkóppal dolgozom (rohde & schwarz Szkóp)

Még nem mértem ilyet, igyekszem boldogulni.
A hozzászólás módosítva: Júl 8, 2023
(#) proli007 válasza diamik hozzászólására (») Júl 8, 2023 / 1
 
Hello! Akkor irigylésre méltó helyzetben vagy.
- A mérendő feszültséget a CH1-re viszed. Ha a változás nagy, akkor DC-ben is mérhetsz, ha kicsi, AC-ben.
- Az időalapot Single módba váltod. Időt 10..100ms-ba (aztán majd módosítod ha látod az eredményt.
- A szinkront vagy a külső szinkronra vezeted, vagy a CH2 csatornára és a Triggert forrását oda váltod.
Nem tudom mivel/hogyan kapcsolod a terhelést a tápot, de célszerű valami elektronikus úton azt a tápra kapcsolni és erről a pontról venni a szinkronizáláshoz (Single indításhoz) a jelet biztosítani. Ekkor a terhelés be vagy kikapcsolása tudja indítani a vízszintes eltérítést, ami egyszer fog lefutni és az eredmény képernyőn maradni. Ez után már analizálható a CH1 változásai.
(#) diamik válasza proli007 hozzászólására (») Júl 8, 2023 /
 
Szia!
Terhelést nem váltok. A referencia feszültséget állítom pl.: 13-ról 18V-ra, és figyelem a kimenetet. Egy MyRio-val vezérlem a kört.
Akkor ki kellene vezetnem valamelyik analóg lábra a referencia feszültséget, azt rátenni mondjuk CH2-re. CH1 szinkronját pedig CH2-höz igazítani. Ha jól értem.

Köszönöm egyébként
(#) proli007 válasza diamik hozzászólására (») Júl 8, 2023 /
 
Igen jól érted, aperiódikus jelnél célszerűbb az eseményt kiváltó okkal triggerelni, mint a mért érték változását figyelni.
(#) diamik válasza proli007 hozzászólására (») Júl 8, 2023 /
 
Már csak egy kérdés: a NI MyRio nem tudja egy az egyben kiadni a referencia jelet (igazából a legtöbb mikrovezérlő ilyen). Ha jól tudom max 10V-ot tud az analóg kimeneten. Triggerhez csak az ideje kell, ugye?
(#) proli007 válasza diamik hozzászólására (») Júl 8, 2023 /
 
Nem ismerem ezt a "bigyót", de természetesen csak a referencia változásának pillanatáról kell info, akár pld. egy digitális kimeneten.
(#) pucuka válasza diamik hozzászólására (») Júl 10, 2023 / 1
 
Nem véletlen kérdeztem, milyen szkópod van. Az ilyen méréshez valamilyen szintű tárolási képességre van szükség.
Digitális szkópoknál, ez általában alap dolog.
Legjobb külső triggert használni, ennek van a legkisebb késleltetése.
(#) diamik válasza pucuka hozzászólására (») Júl 13, 2023 /
 
Analógon tanultam anno, most a laborban digitális van. Neked is köszönöm a segítséged! Nekifutok, amint sikerül összekalapálni a szabályozási kört
(#) nagym6 válasza diamik hozzászólására (») Júl 14, 2023 /
 
Lehet, hogy lassú "Roll" eltérítésnél a képernyőn amikor meglátni a jelet, akkor leállítva manuálisan, utána kinyújtható a kívánt rész. Ennek mértéke függ a jelmemória méretétől azaz, hogy elegendő nyújtás nagyítás lehetséges-e.
(#) diamik válasza proli007 hozzászólására (») Aug 5, 2023 /
 
Végül is megszületett a dolog. Egész egyszerűen önmagával triggereltem meg. Most megcáfolom, hogy az internetről csak hü***et lehet tanulni.
Egyébként ez egy szabályozási kör referenciafeszültségre adott válasza.

SCR07.PNG
    
(#) proli007 válasza diamik hozzászólására (») Aug 5, 2023 /
 
Hello! Oké, de ahogy látom nem úgy született meg a dolog, mint amiről szó volt..
(#) diamik válasza proli007 hozzászólására (») Aug 5, 2023 /
 
Igen , mert a megtréfált a mikrovezérlő. De HA lesz időm egyszer, akkor megnézem újra.
De mindenképp pozitívnak érzem a dolgot, mert összejött a szkópkép.
(#) bitmixer hozzászólása Aug 7, 2023 /
 
Sziasztok!
Valaki a fórumtársak közül használ-e Velleman PCSGU250 típusú USB-s szkópot?
>10 éve van egy ilyenem és sok funkcióját szeretem, de mostanában kezd
egyre inkább bosszantani a sok bug, a kiszámíthatatlan viselkedés.
A legfrissebb gyári driverrel is sok hülyeséget csinál, alig használható.
Annak idején XP-n kezdtem, de azóta Win7/32 és Win7/64 alatt is
használtam, most Win10 alatt fut. Soha nem volt stabil a működése, de mostanában
egyre rosszabb.
Konzultálnék olyanokkal, akinek van róla tapasztalatuk.
Kösz, üdv!
(#) robis01 válasza bitmixer hozzászólására (») Aug 7, 2023 /
 
Érdemes rákeresni hátha van hozzá más (open)szoftver is mint a gyári.
Pl. Hantek-hez van OpenHantek, de a Sigrok is sok scop-ot támogat.
Itt viszont usb hiba-ra utalnak.
(#) jani1987 hozzászólása Okt 2, 2023 /
 
Kiforrasztottam a ZX150-et ami elvileg egy dióda. Mind a két irányban sípolt a műszer. Valószínűleg ez okozta a melegedést. Már csak a méret okozta különbséget kell áthidalni.
(#) vision61 válasza jani1987 hozzászólására (») Okt 2, 2023 /
 
Szia!

Ez a zener dióda még most is kapható.
(#) jani1987 válasza vision61 hozzászólására (») Okt 2, 2023 /
 
Tudok róla. Erre viszont nincs magyarázat.
(#) Gafly válasza jani1987 hozzászólására (») Okt 3, 2023 /
 
Sikerült már rajzot szerezni róla?
Ami közkézen forog, az a TV-MINISCOPE 2...

Zener dióda ritkán hibásodik meg úgy, hogy mondjuk felére esik a feszültsége.
Ha zárlatos lesz, akkor szinte nulla, ha megszakad, akkor meg sokkal több.

Ha lesz találkozó Sárkeresztúron, akkor valaki megnézi.
Remélhetőleg addig legalább fénye még lészen...
(#) Kinka István válasza jani1987 hozzászólására (») Okt 3, 2023 / 1
 
Szia!
Mellékelem a TV-miniscope 1. rajzát, talán segít.
(#) Gafly válasza Kinka István hozzászólására (») Okt 3, 2023 /
 
Örökké imádni fogunk, hogy megvilágottad az szent zener helyét.
(#) jani1987 válasza Gafly hozzászólására (») Okt 3, 2023 /
 
Ami a vicc az egészben: mondom a boltos nőnek, hogy egy ZX150-es zenert kérek. Az nem zéner hanem dióda. Nem veszekedtem vele mondván, hogy diódát nem szokás földre kötni.
(#) sany válasza jani1987 hozzászólására (») Okt 3, 2023 /
 
Még jó, hogy lehet kapni. Dióda is, zener is. Lehet nála a gépben, csak diódaként szerepel.
Azért szokás. Pl. áramgenerátor.
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2023
Következő: »»   107 / 109
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem