Fórum témák

» Több friss téma
Fórum
Keresés
Lapozás: OK   2 / 16
(#) jani1987 válasza antiktelefon hozzászólására (») Aug 29, 2022
Ezt a szelektív hulladék gyűjtéskor találtam.
(#) jani1987 hozzászólása Aug 27, 2022
Foglalkozott már valaki digitális óra javításával? Az időt oldalról nézve látom de nincs világítás. A háttér világító ledek működnek de csak kiforrasztva. A rájuk méréskor 1,73 voltot mérek.
(#) jani1987 hozzászólása Júl 30, 2022
Találtam nemrég egy fekete tetrist ami működik csak elég haloványan megy a kijelzője. Szerintetek a cseréje megoldja a problémát vagy más gondja van? Rám tört a nosztalgia.
(#) jani1987 hozzászólása Júl 17, 2022
Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy a Praktiker saját márkás akksis gépébe kapható e nagyobb működési idejű akksi?
(#) jani1987 hozzászólása Júl 8, 2022
Amúgy milyen részletek kellenek ahhoz hogy a kamera akár több kilométerre tudjon jelezni a telefonnak? Így képzeltem el: wifis kamera-szobai wifi készülék-számítógép internettel-telefon.
(#) jani1987 hozzászólása Júl 7, 2022
Azt szeretném ha valaki elmondaná, hogy melyiknek lenne több értelme. Adott egy kültéri kamera ami nem a ház fedett részén lesz elhelyezve hanem a megfigyelt terület miatt a szabad ég alatt. Adott hozzá egy gyári 12V 500mA-es adapter. Na már most: a csapó ajtós dugaszt nem szívesen szerelném az esőnek kitéve. Max burkolva. Avagy a garázsba lenne egy 12 Voltosra szabályozható táp. Utóbbinál figyelembe venném a vezetéken eső feszültséget ami szerintem minimális lenne. Ti mit gondoltok?
(#) jani1987 válasza nagym6 hozzászólására (») Jún 17, 2022
Nálunk s fürdőszobai bojler 40 foknál indul de nekünk ennyi elég is a fürdéshez. Az alap kérdés onnan indult, hogy az előző tulaj bojlerrel oldotta meg a központi fűtést.
(#) jani1987 hozzászólása Jún 15, 2022
Mi a különbség egy hagyományos fűtőszálas bojler és egy korszerű energia takarékos bojler között? Nehezen tudom elképzelni, hogy hogyan fog csökkkenni a villany fogyasztás.
(#) jani1987 válasza kendre256 hozzászólására (») Feb 15, 2022
Ha helyes a számításom akkor kb 21 ezerrel dobná meg a villanyszámlát havonta.
(#) jani1987 válasza granpa hozzászólására (») Feb 14, 2022
A legtöbb amit eddig fizettem az majdnem 19 ezer. De csak a téli szezon alatt. A következő szezonba már központi lesz. Addig nem tudom mit kezdjek ezzel a géppel.
(#) jani1987 válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 14, 2022
Konkrét típussal.
(#) jani1987 válasza Gafly hozzászólására (») Feb 14, 2022
De működik csak azt a fürdőszobába használom.
(#) jani1987 hozzászólása Feb 14, 2022
Adott egy a megadott adatokkal rendelkezó fűtő test. Mivel modern technológia ezért nem tudom, hogy akkor most mennyit is fogyaszt? Az új fajta készülékeknek elvileg kisebb fogyasztásról is menni kellene.
(#) jani1987 hozzászólása Feb 12, 2022
Lehet amúgy valamilyen jelző berendezést építeni hozzá ami a távirányító jelét érzékelve villan egyet? Állapot jelző lenne arra vonatkozóan, hogy van e kimenő jel.
(#) jani1987 válasza Régi motoros hozzászólására (») Feb 12, 2022
Meg van. A panelon volt egy műanyag lap amin sérült a vezető réteg. A csavarhúzóval azonnal működött.
(#) jani1987 hozzászólása Feb 11, 2022
Távirányítónál ha nem reagál azonnal akkor elem csere vagy panel vizsgálat? Az ok gombot gyakran erőből kell nyomni.
(#) jani1987 hozzászólása Jan 29, 2022
A Gaflytól kapott ventilátor elfelejtett fűteni. Azon gondolkodtam, hogy mi hova megy.
(#) jani1987 hozzászólása Okt 29, 2021
Vannak ezek a 230 voltos hősugárzók. Ha egy spirál huzalt akarok melegíteni mi a legalsó feszültség amiről üzemeltetni lehet? Nincsen labor tápom tesztelni a huzal áram terhelhetőségét. Ami nekem volt villany pásztor huzal annak métere talán 1,2 ohm.
A hozzászólás módosítva: Okt 29, 2021
(#) jani1987 válasza nedudgi hozzászólására (») Szept 27, 2021
Itteni fórum tag írta.
(#) jani1987 válasza antiktelefon hozzászólására (») Szept 27, 2021
Azért bocsátottam vitára a témát mert valaki említette, hogy egy komolyabb csöves erősítővel akár a műhelyt is fűthetné. Gondolom tapasztalatból beszélt.
(#) jani1987 válasza antikzsolt hozzászólására (») Szept 26, 2021
Sok kicsi rendszer sokra mehet.
(#) jani1987 válasza Suba53 hozzászólására (») Szept 26, 2021
Most tervezek venni.
(#) jani1987 hozzászólása Szept 26, 2021
Szerintetek mennyire elvetemült az ötlet? A DY88 cső alig 1,4V-ról üzemel így többet rákötve a napelemre termelne valamennyi hőt. Kisebb helyiségben terveztem bevetni mint mondjuk a fürdőszoba. Abszolút passzív a rendszer.
(#) jani1987 válasza granpa hozzászólására (») Aug 25, 2021
A szénkefe éppnek látszott mert hozzá ért. Levettem a tetejét és megnéztem.
(#) jani1987 hozzászólása Aug 25, 2021
Szerintetek ez normális forgó motornál? A szénkefénél erősen szikrázik. A videó 8,54 mega így nem tudom feltölteni. Most meg el se indul. Parketta szélező csiszolóról van szó.
(#) jani1987 válasza kadarist hozzászólására (») Aug 15, 2021
Számít hogy hány voltos az izzó?
(#) jani1987 válasza pipi hozzászólására (») Aug 15, 2021
Ha erre gondoltál.
(#) jani1987 válasza kadarist hozzászólására (») Aug 15, 2021
Életemben nem foglalkoztam komolyan a félvezetős technikával. Honnan kellene tudnom mi micsoda?
(#) jani1987 válasza jani1987 hozzászólására (») Aug 13, 2021
Még egy kép.
(#) jani1987 hozzászólása Aug 13, 2021
Javított már közületek bárki hőlégfúvót? A főnökömnek a rigolyájává vált, hogy az elromlott cuccait én javítsam. Ami a legrosszabb, hogy smd-s alkatrészekből áll ami távol áll tőlem. Na mindegy. A diódák környékén gyakori a műszer sípolás. Na már most: a fűtés megy, a vezérlő panel is. Egyedül a levegő fújó motor sípolt mint az állat majd elfelejtett működni. Lekötöttem az egyik vezetéket és semmilyen feszültség nem jut el hozzá. Az egyik 3 lábas alkatrész harmadik sorába BT134 van írva. A másikra meg ez. Na most kellene tudni, hogy mik ezek és hogy van e bármi közük a hibához.
Következő: »»   2 / 16
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem