Fórum témák

» Több friss téma
Fórum
Keresés
Lapozás: OK   1 / 21
(#) krisz69 hozzászólása Feb 19, 2021
Sziasztok a hálózati földelés gépházra való kötése. Szükséges ! Viszont az erősítő GND házhoz való kötése nem minden esetben szükséges. És az újabb készülékeken . Mindegyiken szinte van Grund lift kapcsoló. Amit pont ere találtak ki. Össze kapcsolható a hálózati földel a GND meg szét is választható.
(#) krisz69 hozzászólása Jan 15, 2021
Sziasztok . T.amp ta 2400 . Ról lenne kérdésem. Hozzám került egy viszint ,,fehér zajos " sistergő ciripelő hang hallatszik belőle. Kondik mind újak ! Elkó szűrök egyaránt. A kapcsolási rajzon van egy R117 es egy C33 rc tag. Gyárilag be sincs ültetve. Ez okozhat e ilyen problémát. Másik kérdés a rajzon CD12 polarizált elkó. Benne viszont bipoláris volt . Én polarizáltat tettem . Ez okoz e ilyen gondot ?Bővebben: Link
(#) krisz69 válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Nov 16, 2020
Okés. Probálkoztam már igaz kerámiával de. Se felfelé , módosítva se lefelé semmi változás. Persze igbt nincs a készülékbe . A vezérlésnek . Menni kéne
(#) krisz69 válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Nov 16, 2020
Az a védelem . Kondija. 1nf ,,102"
(#) krisz69 válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Nov 16, 2020
Ezt az utat végig jártam. Sajnos nem hozott eredményt. Minden (RT) (RD) tag jó. Érintkezik a vezetősáv. Végig követtem. Ezert vagyok tanácstalan.
(#) krisz69 hozzászólása Nov 14, 2020
Sziasztok van itt olyan aki nagyon otthon van erősítő pwm táp javításban ? Már mindent többször végig néztem . Hiba sajnos fen áll. Alkatrészeket át mértem mind ! Minden jó. Ic-k újak mind smd tranyok jók. Stb ..Egy a gond valamelyik kondenzátor lehet hibás ami smd.. viszont kapcsolási rajz nincs . Így már teljesen tanácstalan lettem. Maga a pwm vezérlésen rosz valami. De valyon mi ? 85khz kéne menni de 100felett ketyeg . A ,,C " tag cseréje sem hozott eredményt. Tüskés a négyszög jel, és nem megy lejebb a freki. ?! :/( T.amp tsa 2200 ) ról lenne szó.
A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2020
(#) krisz69 válasza reloop hozzászólására (») Szept 16, 2020
Küldök neked privátba nyáktervet ami jó. Kolléga a legrosszabbat építette. meg. És elmentette úgy a tervet hogy aztán hiba volt benne nem az én butaságom. Adsz egy e-mail címet szívesen elkűldöm.
(#) krisz69 válasza alfa008 hozzászólására (») Szept 15, 2020
Próbáld ki. majd meg látod.
(#) krisz69 válasza Beringer 600 hozzászólására (») Szept 10, 2020
Kaptál rendes nyák tervet. De ott a gond egy sprint layoutot nem tudsz kezelni. Azt másokat okolsz.!
(#) krisz69 válasza alfa008 hozzászólására (») Szept 10, 2020
Szia a 10R es szét választás itt nem működik. Voltak rá próbálkozások. Gerjedni kezdett a végfok. Van ebből több terv. Pont az egyik legrosszabbnak állt neki.
(#) krisz69 válasza Dudesky hozzászólására (») Aug 18, 2020
Oszciloszkop nélkűl szinte javíthatatlan. Meg kellene nézni a kondenzátorok állapotát nem a kapacitás vesztett vagy kiszáradt kifolyt stb. Meg kell mérni meg a van a vezérlő jel . Müködik e vezérlés rendesen. De valószínűleg nem
! Eleg összetett egy pwm táp.
(#) krisz69 válasza szaka hozzászólására (») Júl 14, 2020
Majd messengeren
(#) krisz69 válasza lobbooo hozzászólására (») Jún 20, 2020
Irfp 450-vagy Irfp460al van ?
(#) krisz69 válasza szaka hozzászólására (») Ápr 5, 2020
Szia kb úgyan az mind a behringer ep2500. Nem egy túl bonyorúlt valami.
(#) krisz69 válasza szaka hozzászólására (») Márc 24, 2020
Én nem értek ezekhez a dolgokhoz. De beszokott jönni ha minden filléres tranyót cserélek meghajtással együtt. Sok gondtól megszabadít ! (Volt olyan mindenel jónak mert tranyó feszen szivárgott . Már ki akartam dobni a végfokot ott tartottam )
(#) krisz69 válasza at22 hozzászólására (») Feb 10, 2020
Szia nálam.van 2 Füleki vegfok javításon karban tartáson. Egy 600as és egy 1200. A hűtésük valami borzalom valami 1-1,5 mm alu lemez az egész. Szóval a melegedésre figyelj. Azt hogy mert vilagot a clipp nálad érdekes . Egyenlőre meg én is kerülgetem. De ha asztalra kerűl. És valaminkerdesed merűl fel . Keres nyugodtan. Privátba.
(#) krisz69 válasza kataijoco hozzászólására (») Jan 6, 2020
Megválaszoltad a kérdésedet. ,,nem csillagpontos"
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2020
(#) krisz69 válasza reloop hozzászólására (») Nov 28, 2019
Rendbe. Most kicsit félre tettem. Mivel fel mérgelt a dolog.
(#) krisz69 válasza reloop hozzászólására (») Nov 26, 2019
Ez így is van. Amint rákötöm a jelet. Parázslik az izzó. Gerjed.
(#) krisz69 válasza reloop hozzászólására (») Nov 26, 2019
Holnap kap skopot. Ki fejtenéd bővebben ?
(#) krisz69 hozzászólása Nov 26, 2019
Sziasztok. Egy stk4152 II szeretem volna kiváltani . Tda 7294 el. Viszont amint be kötöm a tda 9294 es ic re a jelet gerjedni kezd az egész. (Külső jelel üzemel szépen) Nem értem mert lessz földhúrok ) mellékelek egy pár rajzot. Hátha valakínek van ötlete. És ez egy philips type:70fr9010 készülék lenne.Bővebben: Link

Előre is köszönöm a segitséget
(#) krisz69 válasza tothbela hozzászólására (») Nov 21, 2019
Elvileg meg kellene neki birkoznia mindenel.
(#) krisz69 hozzászólása Nov 21, 2019
Sziasztok . Hozám kerűlt egy T.amp 1050 erősitő sajnos valaki nagyon meg ,,koklerelte "kicserélte a vég tranzisztorokat. És nem a munkapontot állitotta be hanem a TR4 ,TR5 trimmert állitgatta el. Kérdésem hogyan tudnám ezt vissza be állitani pontosan ? Nyugalmit be állotom az 35Ma körül van . A jó oldalon . Majd skopon nézek torzitást.
(#) krisz69 hozzászólása Okt 8, 2019
Sziasztok hozám került egy Onkyo a8870 tipusú erősitő. Következö a probléma mimden funkcioja müködik már. Viszont van egy dioda ami világit és a kapcsolási rajzon se találtam meg. Valaki találkozott már hasonlóval ??

D506 a panelen.
(#) krisz69 válasza zotya1983 hozzászólására (») Okt 1, 2019
Bd139/140 +-40V Max !
(#) krisz69 válasza kataijoco hozzászólására (») Szept 11, 2019
Ha minfen papír forma szerint készűl ,és minden pontossan van be űltetve. Akkor annak menni kellene. Apex nem szokott rossz dolgokat ki adni .
(#) krisz69 válasza kataijoco hozzászólására (») Szept 9, 2019
Szia . Akkor talalkoztam ilyen hibával mikkor az egyik félvezető nem kapott vezérlést . Igy csak felhullámot erősit es recsegve szól.ellenőrizném a forrasztásokat. És mindet át mérnék mégegyszer.
(#) krisz69 hozzászólása Szept 7, 2019
Sziasztok. Az adott kapcsolást 2x105VDC hajtanám. Tudom hogy ott mar csak inkabb 8R T1,T3 cserélve 2n5551 más a láb kiosztás helyesen be téve. T2 cserélve mpsa 42. Kondik cserélve magasabb fesz tűrésűre.T4,T5, cseréljem ? Vagy maradhat.?
(#) krisz69 válasza konyak6 hozzászólására (») Jún 11, 2019
Szia. Én megnézném azokat az egyenírányitó diodákat egyesével. Ha nem hibás egy sem akkor mennék tovább valahogy le választanám a végfok rész és pufferek után mérnék feszt. Ha minden ok akkor meg valam el húza a feszt. Szivárgó áram van. Lehet sok minden az oka rosz kondi. Hibás tranzisztor (Fet) .. Javaslom mérd végig az elejétől.
(#) krisz69 válasza Karesz 50 hozzászólására (») Máj 31, 2019
Van 50R es potméter.
Következő: »»   1 / 21
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem