Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangszórójavítás (otthon)
 
Témaindító: weasels, idő: Márc 18, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   119 / 119
(#) reloop válasza Fats Domino hozzászólására (») Jan 25, 2024 /
 
Volt már zárlat a fonatból kimaradt egy szál réz miatt, két hétig javítottunk itt egy erősítőt mire kiderült, hogy a szerény lába alá szorult hangszóróvezeték okozta a zárlatot, szóval olyan is megeshet amire nem is gondolnánk a monitor előtt ülve. Tüzetesen átnézed kívülről, az egyelőre elég.
Ha egyértelmű a hangszóróhiba, akkor erősítő oldalra köss be egy 4-8 Ω pár wattos soros ellenállást, nehogy az erősítő lássa kárát a kísérletezésnek. Az így észlelt hangzásból (vagy csendből) már tudunk következtetéseket levonni.
(#) Fats Domino válasza reloop hozzászólására (») Jan 26, 2024 /
 
Köszi! Megcsinálom és írok . üdv
(#) Fats Domino válasza reloop hozzászólására (») Jan 26, 2024 /
 
Megcseréltem, ugyanaz a jelenség.
(#) veroka válasza Fats Domino hozzászólására (») Jan 26, 2024 / 2
 
Hol cserélted meg?
Az erősítő hátulján a bal oldali hangdobozt a jobb oldalira kötötted, de a hiba maradt (azaz ugyanaz az oldal nem szól mint eddig): akkor az erősítőd rossz. Ha a hiba követte a hangdobozt, akkor a vezeték VAGY a hangdoboz hibás. Ha csak a hangdobozt cipelted a másik oldalra, de a kábelek maradtak, akkor az erősítő VAGY a kábel a ludas.
(#) Fats Domino válasza veroka hozzászólására (») Jan 26, 2024 /
 
Kösz az észrevételed, de felfogtam "reloop" javaslatát a hibakeresésre, a hangsugárzó maradt , és a vezetékét kötöttem másik két kimenetre, ahol ugyan azt tapasztaltam. Van még másik négy kimenete az erősítűnek ,de azt gondolom felesleges lenne azokat is tesztelni.
(#) Fats Domino válasza reloop hozzászólására (») Feb 3, 2024 /
 
Szia! Már nincs meg a dobozon az adattábla, de ezt mérem a kivezetéseken. Ez megfelelő érték? Úgy tűnik emiatt a doboz miatt kapcsol le az erősítő. JBL monitor ládák
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2024

001.JPG
    
(#) reloop válasza Fats Domino hozzászólására (») Feb 3, 2024 /
 
Ez nem zárlat, 4 Ω-os névleges impedanciájú hangszóró ohmos ellenállása mutathat ilyen értéket.
Hasonlítsd össze a jó hangszórókkal! Az eldönti a megfelelőséget.
Keríts előtét-ellenállást és úgy kösd a kimenetre! Lehet csak üzem közben alakul ki a rövidzár.
(#) Fats Domino válasza reloop hozzászólására (») Feb 4, 2024 /
 
Szia! holnap rákötöm úgy ahogyan tanácsoltad, előtét ellenálláson keresztül. Mi az amit tapasztalhatok ,hallhatok? Recseg, zizeg, kattog, vagy csak simán lakapcsol az erősítő??
(#) reloop válasza Fats Domino hozzászólására (») Feb 4, 2024 /
 
Csont zárlatos hangsugárzó esetén, ha olyan értékű ellenállást használsz mint ami a hangszóró impedanciája, vagy nagyobbat, akkor az ellenállás annyit fog fűteni amekkora teljesítmény ráküldesz a erősítőből. Semmi kár nem keletkezhet. Szoba hangerőre gondolok ami nem több 1 W-nál. Recseghet, elnémulhat de akár szólhat is normálisan. A tapasztaltak alapján lépünk majd tovább.
(#) Fats Domino válasza reloop hozzászólására (») Feb 4, 2024 /
 
Köszi, holnap jelentkezem!
Üdv !
(#) NZsole hozzászólása Márc 9, 2024 /
 
Sziasztok! Laikusként kérdezni szeretném, hogy lehet a benyomódott porvédőt javítani , illetve levenni, cserélni? Vagy ha egyszerűen egy nagyobb átmérőjű porvédőt ragasztunk köré az ördögtől való hülyeség, vagy nem befolyásolja a hangzást érdemben?
(#) dB_Thunder válasza NZsole hozzászólására (») Márc 9, 2024 /
 
Idézet:
„lehet a benyomódott porvédőt javítan”

Porszívó!
Következő: »»   119 / 119
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem