Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangszórójavítás (otthon)

Témaindító: weasels, idő: Márc 18, 2007
Témakörök:
  1. Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.
  2. A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.
  3. Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot, ami tartalmazza a hangszórót, és a hanglesugárzás javító eszközt, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb)
  4. A hanglesugárzást javító eszköz lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap". Hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.
Lapozás: OK   78 / 78
(#) P_Laszlo válasza aradi-gyula hozzászólására (») Márc 19, 2017 /

Jó, van ez a membránszél felragsztva?
(#) aradi-gyula válasza P_Laszlo hozzászólására (») Márc 19, 2017 /

Jól, csak a kép csalóka. Az előző tulaj gumiperemmel újíttatta fel.
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2017
(#) P_Laszlo válasza aradi-gyula hozzászólására (») Márc 19, 2017 /

Aha, látom, hogy gumi, elő szokott fordulni néha, de nem mindegyik gumiszél jó erre a mélyközépre.
(#) Action2K válasza aradi-gyula hozzászólására (») Ápr 2, 2017 /

Szia!
Ezzel: Link
Bár, én csak ecsettel, műanyag sikakefével lesíkálnám és utána lefesteném.
(#) pedav hozzászólása Ápr 3, 2017 /

Sziasztok!

Ha a tekercs túlságosan kikerül a légrésből annak homogén mágneses teréből akkor mi történik az erősítő felé ilyenkor? Egy hangszóró belsejét tettem át egy másik kosárba csak ez a kosár kb: 2 mm-rel magasabb az eredetinél így a tekercs kijjebb került a mágnesből. Lehet e így használni?
(#) P_Laszlo válasza pedav hozzászólására (») Ápr 4, 2017 /

Az erősítőt nem zavarja, csak a hangszóród mindenféle szempontból magasabb torzításokat produkál.
(#) aradi-gyula válasza Action2K hozzászólására (») Ápr 4, 2017 /

Szia!
Köszönöm a tippet. Azóta elküldtem a hangszórókat javításra, mert a pille alatt is zörgött valami.
A hozzászólás módosítva: Ápr 4, 2017
(#) pedav válasza P_Laszlo hozzászólására (») Ápr 4, 2017 /

köszönöm
(#) barcikaikippi válasza aradi-gyula hozzászólására (») Ápr 6, 2017 /

Ugye nem Shalafi mester javítja a hangszóróidat? Mert akkor nem fogod ám viszontlátni őket
(#) aradi-gyula válasza P_Laszlo hozzászólására (») Ápr 7, 2017 /

Mikor tudod megnézni a hangszórókat és megjavítani? A hangváltó elkészült, márcsak a mélyközép hiányzik. Előre is köszönöm. Ja, és ha lehet, kosárfestést is kérnék. Egyébként hosszútávú használatra lesz saját részre, szeretném a maximumot kihozni a hangdobozból.
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2017
(#) aradi-gyula válasza barcikaikippi hozzászólására (») Ápr 7, 2017 /

Pázmándi László javítja őket, állítólag jóminőségű alkatrészekkel szakszerűen meg tudja javítani.
(#) konyak6 hozzászólása Ápr 9, 2017 /

Sziasztok!
Gitárhangszóróval kapcsolatban kérnék segítséget.
A hangszóró nem súrol, szépen szól, viszont erősebb pengetésnél berecseg. Gondolom ezt a peremen lévő, repedések okozzák. Lehet ezt orvosolni? A perem egyébként eléggé megfáradt. Megmenthető, vagy csere? A hangszóró egyébként nem nagy érték. Legfeljebb meghagyom feláldozhatónak.
A hozzászólás módosítva: Ápr 9, 2017
(#) P_Laszlo válasza konyak6 hozzászólására (») Ápr 11, 2017 /

Nem biztos. Túl aprók azok a repedések. Lehet javítani a papírszél állapotán, megoldható, hogy tovább ne szakadjon.
(#) P_Laszlo válasza aradi-gyula hozzászólására (») Ápr 11, 2017 1 /

Áh, vicceskednek a fórumozók. Tényleg nincs más idehaza, aki gyárt ehhez a Vifa hangszóróhoz még normális alkatrészeket.
(#) msteve válasza P_Laszlo hozzászólására (») Csü, 20:06 /

Én is sütök széleket...
(#) P_Laszlo válasza msteve hozzászólására (») Pé, 14:51 /

Azok nem olyan jók szerintem. Kontroll és ellenőrzés nélkül még kevésbé. Illetve a többi alkatrésze is nehezen pótolható az M21-es Vifának, akár pille, akár lengőcséve.
(#) morell hozzászólása Pé, 16:06 /

Sziasztok!

Most vettem két Videoton HA25/1128 8 ohmos hangszórót.

Az egyik tekercse súrol. A porvédőt levettem. A membrán szélét körben bárhol megnyomva az ellenkező oldalba ütődik a cséve. A pille ennyire engedi elmozdulni a tekercset.
Ennél a hibánál milyen javítás, csere lenne szükséges?

A másik hibája a habszél egy helyen átszakadt, szerintem valamivel kilyukaszthatták.
A membrán körben meg van törve a porvédő vonalában.

Egyéb észrevétel:
A membrán egyébkén nagyon lágy, könnyen deformálódik. Eddig ennél erősebb membránokat láttam.
A habszél ép, elég kemény.
A mágnes az idő múlásával mennyit változik?
Nekem a meghallgatás után (szabadon állva) elég gyengének tűnik a hangja.

Ebből szeretnék 2 utas hangfalat készíteni egy 4 ohmos közép-magas sugárzóval.
Tekercset 4 ohmosra cserélném.
(#) P_Laszlo válasza morell hozzászólására (») Pé, 17:18 /

Teljes lengőrendszer csere.

A ferritmágnesek nem sokat gyengülnek, maximum 10% körül a 1128 gyártásának befejezése óta.

Milyen az a közép-magas hangszóró?
(#) pjg válasza P_Laszlo hozzászólására (») Pé, 20:45 /

Olyan 170-175cm.
(#) P_Laszlo válasza pjg hozzászólására (») Hé, 21:45 /

17cm? Az inkább közép-mélyközép kategória, ebből a méretből felhasználható magashang nem jön ki, csak ha szélessávú, de azzal meg nincs értelme a felső tartományt lesugározni, egy olcsóbb dóm is jobb a legtöbb szélessávútól a felső oktávban, főleg ilyen átmérő mellett.
Következő: »»   78 / 78
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Ápr, 25. Kedd
14:21:04
Jelenleg 394 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu