Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangszórójavítás (otthon)

Témaindító: weasels, idő: Márc 18, 2007
Témakörök:
  1. Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.
  2. A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.
  3. Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot, ami tartalmazza a hangszórót, és a hanglesugárzás javító eszközt, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb)
  4. A hanglesugárzást javító eszköz lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap". Hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.
Lapozás: OK   79 / 79
(#) P_Laszlo válasza Longa György hozzászólására (») Máj 6, 2017 /

Biztosan megemelte kicsit az alapból magas rezonancia pontját.
(#) didyman válasza Skori hozzászólására (») Máj 6, 2017 /

Én gyanakodnék gerjedésre, az szeret ilyet művelni alattomosan, sokszor úgy, hogy a műszer sem veszi észre.
(#) P_Laszlo válasza didyman hozzászólására (») Máj 6, 2017 /

Egyik pillanatról a másikra? Mi változhat, amitől gerjedni kezd?
(#) didyman válasza P_Laszlo hozzászólására (») Máj 7, 2017 /

Elfáradó kerámia kondenzátor a végfokban, vagy közelében például, esetleg a kábelezés sérül, vagy kontakthibásodik. Gyanús nekem, ennyire nem vacakok azok a pillék (vagy igen?), nálam legalább is nem volt sosem jellemző az ilyen meghibásodás.
(#) P_Laszlo válasza didyman hozzászólására (») Máj 7, 2017 /

Hát elméletben ezekre is van esély. bár a kábelezést nem nagyon értem, hogy okoz gerjedést. Én régóta nem használom azokat az alkatrészeket, de elméletileg a VT szintjét hozzák. Azok között is voltak jobbak-rosszabbak mindig, régen is.
(#) Fidel válasza Norbi90 hozzászólására (») Máj 12, 2017 /

Nekem is van hasonló problémás hangszóróm, pont most fogom cserélni.
Nagyobb hangerőn elkezd nálam is recsegni, főleg a basszus hangoknál.
Sehol nem találtam sérülést, a bekötő réz fonatok hibátlanul vannak forrasztva, a membránt kézzel mozgatva nem érzékelhető a tekercs súrlódása, papír szélek, pille rendben.
ebből én arra következtetek, hogy a tekercselésen a huzal engedhetett el valahol, és az rezonál. sajnos a papír szél miatt nem tudom, hogy meg tudom e majd csinálni!?
A habszéleseket egyszerűbb javítani. Én nem nagyon szoktam azt nézni, hogy érdemes, vagy nem, mert ha az anyag filléres, akkor az időt rászánom a játékra.
6e volt a két csere hangszóró, de valószínű, hogy alkalomadtán megnézem, hogy lehet e javítani!?
(#) Fidel válasza P_Laszlo hozzászólására (») Máj 12, 2017 /

Van a VT magasaiba kompatibilis más gyártótól jobb pille?
Mit kell feltölteni ferrofluiddal?
(#) P_Laszlo válasza Fidel hozzászólására (») Kedd, 1:06 /

Inkább úgy mondanám, hogy lehet gyártani hozzá jobb pillét. A saját VT, vagyis most már H2000 műanyagkeretbe beépíthető egy új lengőrendszer, másik membrán, és lengőcséve, jobb és szebb átvitelt adó anyagokból. Egész egyenletes átvitelt tud így a HG2,5 is, alacsony harmonikus torzítással. A légrést lehet feltölteni.
Következő: »»   79 / 79
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Máj, 22. Hé
17:34:12
Jelenleg 422 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu