Fórum témák

» Több friss téma
Fórum
Keresés
Lapozás: OK   1 / 3
(#) proli007 válasza Zosy hozzászólására (») Aug 21, 2020
Én sajnos nem ismerem, de abból a mukticolorur feliratból arra gondolok, hogy ebben már mikrokontroller van. Annak programján pedig nem módosíthatsz, csak ha erre fel van készítve.
Ha van rajta távműködtetéshez kimenet, akkor ahhoz lehet barkácsolni másik hangot.
(#) proli007 válasza Zosy hozzászólására (») Aug 20, 2020
De ha nem írod meg, milyen típus/fénykép, honnan tudják hogy lehet-e vagy sem?
(#) proli007 válasza Zosy hozzászólására (») Aug 20, 2020
Hello! Ezt a kérdést legfeljebb csak Te érted. Mert a többiek nem fogják tudni hogy miről van szó, maximum a topik címéből, hogy ha igaz kapásjelzőről van szó..
(#) proli007 válasza reinwald hozzászólására (») Dec 3, 2019
Hello! Tekintve hogy ez a tekercs a hangkeltéshez tartozik, várhatóan ezt egy tranyó hajtja meg. Valahol ott lehet a hiba, hogy ez a tranzisztor nyitva van. De az a panel másik oldalán van. Így a másik oldalról is kell egy kép, hogy legalább lehessen tájékozódni.
(#) proli007 válasza rejtettlampas hozzászólására (») Júl 6, 2018
Hello! Te biztos tudod mid van, de szerinted más is tudja?
(#) proli007 válasza cscope hozzászólására (») Aug 27, 2017
Hello! Ha az érzékenység alatt, azt érted milyen gyorsan húzza a hal a damilt, akkor ez nem az a kütyü, ahol ezt igazán állítani lehet. Mert a mozgásra az optokapu adja az impulzusokat, azok állandó amplitúdójúak, így az impulzusok sűrűségét kellene figyelni. A kapu lamellái viszonylag ritkák, a mozgásra csak kevés impulzus érkezik. Így viszont már az elő átváltásra jelez az opto.
(#) proli007 válasza Inhouse hozzászólására (») Máj 8, 2017
Az igazság mindig odaát van!
(#) proli007 válasza rongabalazs hozzászólására (») Máj 7, 2017
Hello! Mondjuk pont a hangkeltő eszköz nem látszik. De ha az nem egy önrezgő aktív piezo, akkor egy megfelelő értékű soros ellenállással az esetek többségében csökkenthető a hangerő. A helyes értéket persze kísérletezéssel lehet meg állapítani..
(#) proli007 válasza kegyetlen19 hozzászólására (») Ápr 11, 2017
Hello! Igen így gondoltam. A 0,2V-nak itt nincs jelentősége. Amikor megnyomsz egy nyomógombot (vagy az opto) akkor a 10kohm-on keresztül kinyit a tranyó és tápot ad az áramkörnek. (A tranyó a tápot kapcsolja és közben VAGY kapuként is működik a tápra nézve.) A gomb megnyomása egyben a 10kohm-on a magas szintet hoz létre, ami infót ad a procinak, hogy melyik gomb lett megnyomva.
(#) proli007 válasza kegyetlen19 hozzászólására (») Ápr 11, 2017
Hello! Optocsatolót itt tis használhatsz. kollektorát kell a VT1 bázisába kötni, és emitterét a 10k felé.
(#) proli007 válasza kegyetlen19 hozzászólására (») Ápr 10, 2017
Hello! Jó lehet a kapcsolás, de nem árt ellenőrizni az adó áramfogyasztását, és a Swinger kimenet leadott feszültségét terhelhetőségét. Vagy is hogy mennyire tudja meghajtani az optp Led-et, aminek kb. 1,3V a küszöbfeszültsége.
(#) proli007 válasza oriza hozzászólására (») Okt 4, 2016
Hello! Ezzel nem tudsz mit kezdeni. A nyomógombos hangerő és hangszín állításból látszik, hogy valami cél mikrokontroller van benne. Annak programját pedig nem lehet módisítani.
Ez olyan mint a Trabant, úgy jó ahogy van..
(#) proli007 válasza oriza hozzászólására (») Szept 30, 2016
Hello! Szerinted tudja valaki ez alapján, miről van szó?
(#) proli007 válasza zolek hozzászólására (») Márc 1, 2015
Hello! Nem tudom milyen volt a trafó, mert én csak lerajzoltam. De szerintem ez egy kisrádió kimenő trafója volt leánykorában.
(#) proli007 válasza karasz75 hozzászólására (») Feb 9, 2015
Hello! És szerinted honnan tudja valaki, milyen kapásjelzőről beszélsz? Egyáltalán javítható-e. De a gazdaságossági mutató szinte biztos, hogy egy új vételének irányába mutat..
(#) proli007 válasza vinkli hozzászólására (») Szept 2, 2014
Hello! Gyakorlatilag alig hallhatóan fog megszólalni. Mert amelyik szól az közvetlen kapja saját elektronikájától a jelet, a másik pedig kb. 1kohm ellenálláson keresztül. Vagy is a jel töredékét.
Annyiban véded, hogy nincs közvetlen összekötve a kettő. (Ami illetlenség de ezek szerint meghibásodást nem okozott. Amúgy meg nem tudjuk a kapásjelzőben milyen kapcsolásról van szó.)..
(#) proli007 válasza mixmax2 hozzászólására (») Szept 1, 2014
Hello! Ha a kezedben van, akkor ki lehet rajzolni. Mint ahogy én is kirajzoltam egyet.. Ha az IC azonos (mert ez nem kép, csak homály) akkor sok eltérés nem lehet köztük..
(#) proli007 válasza vinkli hozzászólására (») Aug 29, 2014
Hello! Nem! Mind két hagszóró felől köss egy-egy ellenállást a Jack felé. Az ellenállás értéke attól függ, hogy az adónak mekkora a bemeneti ellenállása. De várhatóan annak sokkal nagyobb, mint a 470ohm. (De lehetne ez akár két 1..2.2kohm is.) Ez a két ellenállás, mind két hangszóró felől érkező jelet felére osztja (ugyanakkor csak kis hangerőt enged vissza másik hangszóróra). Nem ismerem az adódat/kat, de nem hiszem el, hogy annak az 500mV bemeneti jel nem lenne elégséges.
(#) proli007 válasza zozo010200 hozzászólására (») Ápr 22, 2014
Hello! Igazából magam is erre az eredményre jutottam, csak nem tudtam, mennyire terhelhető a kapásjelző kimenete és mekkora feszültség van ott. Amúgy meg biztos megoldható a két kapásjelző is. Mert úgy gondolom, a tápfeszültségét adja az astabilnak. Ha így van, akkor egy-egy dióda a kapásjelzők felől a tápra, megoldja a gondot. Vagy az is lehetőség, hogy mindegyiknek van astabilja, és a kimenti jelüket két ellenállással összegzed. Így az is elérhető, hogy más hangon muzsikáljon a kettő. (Led-ek itt igazából feleslegesek, mert úgy is csak maximum világít mind kettő. Gondolom én..)
(#) proli007 válasza zozo010200 hozzászólására (») Ápr 18, 2014
"el kell dugdosnom a tojásokat" Az cseppet fontosabb, mint bármely kapásjelző. De ha lehet, ne kapásjelzővel keresse a tojásokat..
Kellemes Ünnepet!
(#) proli007 válasza zozo010200 hozzászólására (») Ápr 18, 2014
Mert a Swinger jel várhatóan csak egy egyenáramú jel. Azt meg a az adó nem viszi át, csak a váltó jelet. "Meg kell szaggatni" az egyenáramú jelet, és azt kell az adóra vinni. Mérd meg mekkora a kapásjelzőből kijövő feszültséget. Azt és az adó tápfeszültségét használva, hangjelet lehet készíteni az adó számára.
(#) proli007 válasza zozo010200 hozzászólására (») Ápr 18, 2014
Na, most már ideje lenne megtudni ki kivel van. Mert működik is meg nem is?
Leírhatnád egyszerű szavakkal, mi hogy működik, mit szeretnél tenni mivel.
Mert én úgy értettem, hogy a kapásjelzőnek van kimente a Swinger felé. Erre dugsz Te valamit, ami 85Mhz-en ad, és ezt veszed a rádióval? Vagy mi is az igazság?
(#) proli007 válasza zozo010200 hozzászólására (») Ápr 17, 2014
Ne várj, ha ezt akarod megvalósítani, próbáld ki a kis kapcsolást, villog-e a Led, mikor kattog..
(#) proli007 válasza zozo010200 hozzászólására (») Ápr 17, 2014
Oké, de a kapcsolást elfelejtettem feltenni.. (Egyébként a 3V épp a működési határ..)
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2014
(#) proli007 válasza zozo010200 hozzászólására (») Ápr 17, 2014
Mondjuk sok mindent nem írtál.
- A rádiót rádiónak is használod, vagy csak erre a célra?
- Mekkora a rendelkezésre álló tápfesz?
- A hangszóróból szóljon a "csippanás", vagy valami aktív zümmer lesz?
- De elsőként ezt a kis egyszerű kapcsolást kellene összetákolni, és megnézni, felvillan-e a Led, mikor a hangszóród koppan.
(#) proli007 válasza zozo010200 hozzászólására (») Ápr 17, 2014
Nem nehéz, ha cseppet értesz hozzá, meg tudsz nézni/mérni valamit és el tudsz készíteni egy áramkört.
(#) proli007 válasza zozo010200 hozzászólására (») Ápr 17, 2014
Már mint a tápfeszültségre gondolsz, vagy az indításra. Mert egy CMOS IC-vel megoldható a dolog (monostabil-astabil), egy tranyóval a hangszóró meghajtása. A kattanás detektálása meg lehet egy tranyó is, ami kb. 600mV-ra már kapcsol. A tápfesz meg leget 3..12V között. stb. De akár más megoldás is lehetséges.
(#) proli007 válasza zozo010200 hozzászólására (») Ápr 17, 2014
Esetleg akkor a vevő "kattogásával", bekapcsolsz egy monostabil multit, ami egy astabil hangkeltőt működésbe hoz, és az sipol, nem a rádió pattog.
(#) proli007 válasza zozo010200 hozzászólására (») Ápr 17, 2014
Hello! Ha "csak kattog", akkor várhatóan az adó nincs modulálva, csak a vivőt sugározza ki. Egy kis oszcillátorral hangjelet kell előállítani, és azzal vezérelni az adót. Akkor elvileg hallani kell a jelet, ne csak a kapásjelző kapcsolgassa ki-be az adót. (De nem ismerem a füles áramkörét. De a füles adójának bemenetén kell lenni valami csatlakozónak.)
(#) proli007 válasza campers hozzászólására (») Okt 23, 2013
Olvasd el, amit írtam a másik topikba, mert cseppet elbénáztam, de jó lesz az.. üdv!
Következő: »»   1 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem