Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   2014 / 2208
(#) pucuka válasza FRayal hozzászólására (») Ápr 22, 2018
Én inkább felújítanám.
De használhatod úgy is, hogy a DIN bemeneten beküldöd a lejátszód jelét, és a hangszóró kimenetre készítesz egy átalakítót fejhallgatódnak átkapcsolóval. Ha a hangszórót tönkrement, és nem kívánod felújítani, akkor a helyére egy 4 - 8 ohmos 10 W -os ellenállást tegyél.
Ha mégis szétbombázod, akkor építsd meg a rádió hangrészét, ECL82, -t, és a tápegységet EZ80.

vt ed55.pdf
    
(#) FRayal válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 22, 2018
Köszönöm!
(#) gkari válasza FRayal hozzászólására (») Ápr 22, 2018
Figyelem! Nálam a "Kép1"- nél virusfigyelmeztetés jelent meg!!!!!
(#) FordPrefect hozzászólása Ápr 22, 2018
Üdv. Nálam is!
(#) Kobold104 hozzászólása Ápr 23, 2018
Sziasztok! Van egy Eumigett 300-as tipusu rádióm,ami szól,szépen,de nagyon halk.Ezen vajon lehet segíteni?
(#) Kobold104 hozzászólása Ápr 23, 2018
Sziasztok! Van egy Eumigett 300 tipusú rádióm,ami nagyon halkan szól,a hangerő oda van tekerve teljesen,tisztán,recsegésmentesen szól.FM rádió és a bemenet telefonról is egyforma halk
(#) Orbán József válasza Kobold104 hozzászólására (») Ápr 23, 2018
Üdv!
IDE való a kérdésed, ezzel foglalkoznak, gyorsabban kaphatsz segítséget.
(#) bta válasza FRayal hozzászólására (») Ápr 23, 2018
Alighanem a legfontosabb kérdés: kis-, közepes, vagy netán nagyimpedanciás az a füles?
(#) pucuka válasza bta hozzászólására (») Ápr 23, 2018
Ha 32 ohmosnál nagyobb impedanciájú, akkor szinte mindegy, ha annál kisebb, akkor jól megválasztott előtét ellenállás. A hangszóró leválasztása esetén helyette kell egy 8, vagy 4 ohmos ellenállás (az általam ismert adatokból nem derült ki mekkora impedanciájú hangszórója(i) van(nak), de a gazdája láthatja), mert a kimenő szekundere benne van a visszacsatolásban.
(#) Orbán József hozzászólása Máj 1, 2018
Üdv!
A kimenő és a cső összenőve ezért itt teszem fel a kérdést:
A kimenő szekunder DC ellenállásának mennyinek illik lennie?
Az utolsó előtti trafóm 0.15 Ohm és 8 Ohmos terhelésre készült.
Most az új, 2 szállal, de kisebb keresztmetszettel bíró huzal, 6 szekunderrel párhuzamosan a keresztmetszet bizonyára elég, de mennyinek lenne ildomos?
Most 6.3 Ohmra illesztve 1.5 mm2 (2x0.40 szállal, 6 szekunder)
Tekintve, hogy csúcs 15W-ot kell leadnia bizonyára elég a keresztmetszet, de mégis, van valami ajánló érték?
(#) Orbán József válasza Orbán József hozzászólására (») Máj 1, 2018
Most kötöttem össze, a 2 szállal tekert kimenőm szekundere 0.145 Ohm lett...
(#) Imi65 válasza Orbán József hozzászólására (») Máj 1, 2018
A már sokszor emlegetett '69-es Évkönyv 187. oldalán a kimenőről szóló szösszenet utolsó bekezdésében tesz ajánlást a huzal-ellenállással kapcsolatosan.
(#) bta válasza Orbán József hozzászólására (») Máj 1, 2018
A duplája is tökéletes lenne, viszont ez így csak részinformáció, hiszen a primer rézellenállása is hozzáadódik veszteségi ellenállásként, az áttétel négyzetével osztva. A tervezésnél nagyjából egyforma pr. és szek. rézveszteséget érdemes megcélozni -> egyszekunderes hálózati tr. alapszabály...
(#) Orbán József válasza Imi65 hozzászólására (») Máj 2, 2018
Köszönöm a válaszaitokat!
(#) djhans hozzászólása Máj 3, 2018
Sziasztok. Végre elkészült a régóta tervezett 6P1P PP. Közös katódellenállás, válogatott csövek. 20Hz-40KHz -1dB átvitel. 2x10W kimenő teljesítmény.
(#) csa7684 válasza djhans hozzászólására (») Máj 3, 2018
Egyszerű és makulátlan! Szép munka! Gratulálok!
(#) mohinger válasza djhans hozzászólására (») Máj 3, 2018
Végre egy erősítő! Hát igen, van,aki épít is, nem csak szövegel végeláthatatlanul.
Gratulálok!
Milyen a hangja?
(#) djhans válasza mohinger hozzászólására (») Máj 3, 2018
Köszönöm. PCL86 szebben muzsikál szerintem. Mérve annak kisebb a torzítása. Egyébként meg vagyok vele elégedve.
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2018
(#) djhans válasza csa7684 hozzászólására (») Máj 3, 2018
Köszi szépen.
(#) keszeg01 válasza djhans hozzászólására (») Máj 3, 2018
Jó estét.

Az a sok alkatrész a levegőbe nem zavart össze?
De nagyon profi.
Egy rajz esetleg ?
(#) debe válasza djhans hozzászólására (») Máj 3, 2018
Csak dicsérni tudom, aki még ezt a fajta szerelési módot választja! Egyszerű csöves elektronikához "nem is lenne szabad" másként hozzáállni!
Azonban a hibákat is kiemelném (mielőtt még valaki mintának tekintené), amelyek komoly problémákat is okozhatnak a jövőben (persze csak akkor, ha ez egy végleges KÉSZÜLÉK és nem csak egy tesztberendezés):
- A legfontosabb a biztonság! Ekkora kondikat - főként nagyobb feszültségek esetén - nem szabad csak ragasztani, semmivel sem! A minimum a villanyszerelési boltokban is kapható műanyag csőbilincs - sokféle méret létezik (esetleg plusz ragasztás, de mindenképp jól szoruljanak a kondik). Néhány más alkatrészre is igaz a nem megfelelő rögzítés, a forrasztás ugyanis csak abban az esetben lehet az egyetlen rögzítési mód, ha az elem az elhelyezés módjának megfelelően elegendően kis tömegű.
Leírom egyszerűbben: a lábtól-lábig huzalozott készülékek belső szerelését úgy kell megvalósítani, hogy az kibírja, biztonságos maradjon, ha 1m magasból az oldalára, vagy a talpára esik - akár évek múlva is!
- Fémfuratokon szigetelő kábelátvezető nélkül nem vezetünk át "tyúkbeleket", esetleg egy masszívabb külső szigeteléssel ellátott kábelt!
S még egy-két megjegyzés:
- Kék ALPS poti, de ugyanakkor WIMA MKS csatolókondik... Minek az ALPS??? ...vagy használj legalább MKP10-et, ha teheted még jobbat. S ha már ennyit dolgoznál legközelebb is, akkor az ellenállásokra szánj egy kicsi pénzt, hidd el megéri.
- Az árnyékolt jelvezetékeket külön nyomvonalon vinném, de semmiképpen sem a fűtésvezetékek mellett, velük párhuzamosan.
Bocs, de ami szép, az még még nem biztos hogy tökéletes!
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2018
(#) FordPrefect hozzászólása Máj 3, 2018
Ez így jó, ahogy van. Elkészült, megelégedés. Más kérdés, ebben a kategóriában semmi jogosultsága nincs a "légszerelésnek" Levegőben nem lehet szerelni. Nem is szerencsés.
A "lábtól lábig huzalozás" a "légszerelés", "forrléces elrendezés", vagy a nyákos kivitelezés misztifikálása ebben a kategóriában nevetséges. Szerintem felsőbb kategóriákban is.
A forrléces elrendezés azért népszerű a kezdőknél, mert csak ezt látják. Nem gondolkodnak. Bocs.
Minden kivitelezés az elkövető igényességétől függ, a piactérre több út is vezet. A többi csak duma.
(#) konyak6 hozzászólása Máj 4, 2018
Megmutatom én is a nemrég elkészült erősítőmet. Forrlécre készült, mert a nyákot nem tudtam rendesen elhelyezni.
(#) Orbán József válasza konyak6 hozzászólására (») Máj 4, 2018
(#) mek-elek válasza debe hozzászólására (») Máj 4, 2018
Kedves Debe!
Kézfogásként, az építő hozzászólóknak, "jó látni, hogy épít is, nem csak...", és amiket Te hozzátettél én is egyetértek. De vajon az építőkben ez visszhangot, vagy ellenszenvet vált-e ki?
Előző esetben hasznos lehet a hozzászólás, különben meg elértéktelenedik.
Mondhatná még az ember, hogy a csövesekre is igaz, ami a félvezetősökre, hogy az árnyékolt vezeték nem tesz jót a hangnak, és ha a bemenethez tesszük a potit, és tengellyel vezetjük az előlapra erre nincs is szükség. Ha a konstrukció kellően átgondolt rövidebb kábelezéssel készíthetjük el a készüléket, és így a jobb kábelek felé is lehet kacsintgatni. Nem a szép kanyargós vezetékvezetésnek vannak jobb tulajdonságai, hanem a rövidebb egyenesnek. Az alkatrészek minőségében is rejlenek lehetőségek. Szóval lehetne ezt még folytatni.
De maradjunk annyiban, hogy jó látni amikor csinál valaki egy működő cuccot!
Sikeres továbbiakat Mindenkinek!
(#) tunerman válasza FordPrefect hozzászólására (») Máj 4, 2018
"A "lábtól lábig huzalozás" a "légszerelés", "forrléces elrendezés", vagy a nyákos kivitelezés misztifikálása ebben a kategóriában nevetséges. Szerintem felsőbb kategóriákban is."

Igazából a "lábtól-lábig" megoldás kivitelezése hozhat a konyhára valamit, ami gyakorlatilag az alkatrészek saját lábaival való összeköttetést jelenti. Amihez persze szigorúan hozzátartozik a térbeli elrendezés megtervezése! Amúgy ezzel a megoldással csökken az anyagváltások száma, valamint a felhasznált sok-sok felesleges vezetékezés...
Üdv: TJ.
(#) djhans válasza debe hozzászólására (») Máj 4, 2018
A kondikat FBS-sel ragasztottam oda. Jellemzően annyira erősen fogja hogy csak nehezen lehet feltépni a kék fólia szakadásával. Nem kell ezt dobálni 1m-ről. Ha leejtenék egy bolti márkás erősítőt ilyen magasról abban is össze törne minden az tuti. A fémfurat 3mm-es alu lemezen van rendesen sorjázva lekerekítve az éle. Ha akarnám se sérti meg a huzal szigetelését- Valóban jobb lett volna az átvezető gyűrű de nem volt. Elég olcsón jutottam hozzá az ALPS potihoz. Megelégeltem a sima kommersz 300-500Ft-os lötyögő, recsegő potikat amiket általában az alkatrész boltok tartanak. Nem került ez annyival többe viszont tökéletes. Ha akarnám fel tudnám emelni a tengelyénél fogva vele az egész készüléket. A csatoló kondi minősége illeszkedik a többi alkatrészhez. Jobb csatolóhoz jobb ellenállások... stb. kellenek. Árnyékolt vezetékek nem szednek fel semmit a fűtésből, teljesen brumm mentes a készülék még a hangszóróhoz közel hajolva is. Én nem mondtam soha hogy szép a készülék és hogy tökéletes. Annyit mondtam hogy meg vagyok vele elégedve.
(#) djhans válasza konyak6 hozzászólására (») Máj 4, 2018
Szép lett. Nekem tetszik.
(#) bta válasza tunerman hozzászólására (») Máj 4, 2018
Idézet:
„Igazából a "lábtól-lábig" megoldás kivitelezése hozhat a konyhára valamit”

Egyszerűbb kapcsolású erősítőket a kezdetektől fogva így csináltam, forrlécet vagy hasonlót csak muszájból, kiegészítésként vetettem be. Problémát egyedül a csőfoglalat lábára forrasztott, régebben gyakran használt Remix olajpapír okozott
(#) bta válasza djhans hozzászólására (») Máj 4, 2018
Akkor adott a feladat: fel kell hozni a PCL86 erősítő szintjére
Személy szerint én a csatolókondikkal (első blikkre Wima MKP helyett hengeres ERO MKT18xx-et választottam volna), a katódellenállásokkal, és a PP közös katód átblokkoló elkójának leforrasztásával kezdeném. És persze a nvcs "finomhangolásával".
Következő: »»   2014 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem