Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » EAGLE NYÁK tervező
Lapozás: OK   385 / 441
(#) gerry hozzászólása Máj 18, 2018 /
 
Üdv!

Az lenne a kérdésem, hogy van egy kész nyáktervem, amin a lötstoplakk rétegből a VCC és GND huzalozást nem szeretném, hogy takarja, a majdani átónozás miatt. Lehetséges valamely módon láthatóvá tenne ezeket a vonalakat a lötstop rétegen? A nyákot gyártatnám!

Köszi!
(#) Lucifer válasza gerry hozzászólására (») Máj 18, 2018 /
 
Rajzold körbe az adott neteket egy b/tStop layeren egy sokszöggel.
A hozzászólás módosítva: Máj 18, 2018
(#) Alkotó válasza gerry hozzászólására (») Máj 18, 2018 /
 
Ezt bizonyos vezetősávoknál én is indokoltnak tartom, a keresztmetszet vastagíthatósága miatt.
A PAD-ek és VIA-k eleve megjelennek a stop rétegen, ezekkel nincs gond. Az érintett vezetősávokat, az eredeti szélességüktől 0,1-0,2 mm-el szélesebb vonallal, az aktuális STOP rétegen át szoktam rajzolni. Leírva kicsit macerásnak tűnik, de a rajzolás gyorsan megy. Az eredmény pontosan az amit várunk.
A relatív macerás megoldás mellé van még egy hátránya, ugyanis ha a vezetősávot elmozdítod valamiért, akkor azt nem követi automatikusan a STOP rétegen lévő maszkolás, hanem azt is utána kell mozdítani.
Mellékeltem egy példát, ahol a nevemet is hasonlóan kitakartam, mert így jobban olvasható.
Csak részben kötődik a mostani felvetéshez, de nekem mai napig gondot okoz egymás tetején lévő objektumok közül a nekem tetszőt kiválasztani. Amikor a bázispontok egymásra esnek. ilyen eset pl, mikor az alkatrésznek középen van a referencia pontja és az értékét szintén éppen ide igazítom. Ekkor nem tudom befolyásolni, hogy az értéket, vagy az alkatrészt jelölje ki. Mivel nem tudom hogyan lehet lépegetni a kiválasztással, ezért amit magától kiválaszt azt elmozdítom 1-2 raszterrel, így hozzáférek a nekem kellőhöz (megcsinálom amit akarok vele), aztán visszahúzom az előbb elmozdított objektumot.
A hozzászólás módosítva: Máj 18, 2018
(#) Lucifer válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 18, 2018 / 1
 
Idézet:
„de nekem mai napig gondot okoz egymás tetején lévő objektumok közül a nekem tetszőt kiválasztani.”

Nálam definiálva vannak top meg bottom layersetek és fel vannak téve az F8-F12 billenytűkre.
Így egy mozdulattal tudom a nem érintett rétegeket (oldalakat) rejteni/megjeleníteni.
http://users.atw.hu/balubati/website_files/eagle/eagle_stuff.html

A 8.x verziókban már van UI a layersetek definiálására, csak a billentyűparancsokat kell hozzárendelni kézzel a DISPLAY layersetneve parancsokhoz.
A hozzászólás módosítva: Máj 18, 2018
(#) kaqkk válasza Lucifer hozzászólására (») Máj 19, 2018 /
 
Ez a g kód ulp hányas verzióig működik ? A 8-9 essel próbáltam de hibát dob már a beállításnál
(#) Kovidivi válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 19, 2018 / 1
 
Ha egymáson van két megfogási pont, akkor amikor rákattintasz bal gombbal, kijelöli az egyiket. Az ablak bal alsó sarkában látszik, hogy mondjuk R14 20K vagy hasonló. Ha nem őt akartad megfogni, nyomj egy jobb gombot, ekkor a következő elem lesz az aktív, és neki is kiírja alulra az adait, plusz a színe is ki lesz emelve. Így végig tudod kattintgatni az összes egymáson levő elemet.
Az ablakot tudod mozgatni/eltolni a nagyítás változtatása nélkül, ha lenyomod a görgőt, és mozgatod az egeret. Ez is egy hasznos tipp szerintem.
(#) Alkotó válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 19, 2018 /
 
Prímán hangzik, igyekszem mielőbb kipróbálni.
Van egy halvány emlékem, hogy ezt már korábban Niedziela is említette, de akkor, az akkori vezión nem működött nálam.
Az görgetős tippet is tesztelni fogom.
(#) Lucifer válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 19, 2018 /
 
Passzolom a kérdést, utoljára egyetemen használtam annak meg már vagy 10 éve...
http://eagle.autodesk.com/eagle/download/1835

Itt van egy 2013-ban feltöltött verzió.
De amúgy meg kell nézni és kidebugolni.
(#) gerry válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 19, 2018 / 1
 
Alkotó, Lucifer!

Köszönöm szépen a tanácsot, remekül bevált, mint az a gerber fájlokon látszik.

Köszönöm!
(#) kaqkk válasza Lucifer hozzászólására (») Máj 19, 2018 /
 
Idézet:
„De amúgy meg kell nézni és kidebugolni.”
Ha értenék a programozáshoz nem is tettem volna fel a kérdést ..
(#) Skori válasza Lucifer hozzászólására (») Máj 19, 2018 /
 
Köszönöm, ez hasznos volt! A layerseteket én is beállítottam a leírásod alapján, viszont a default furatátmérő és a többi BRD: utáni rész nem működik, ugyanúgy 0,6mm furatátmérővel indul. Mi lehet a gond? Eagle 7.2.0 verzióról van szó.
(#) Lucifer válasza Skori hozzászólására (») Máj 19, 2018 /
 
Nem a .eaglerc-be írtad azokat is véletlenül? Azokat az eagle.scr-be kell. Tkp. ezek olyan parancsok amiket lefuttat a háttérben mikor megnyitod.
(#) Skori hozzászólása Máj 19, 2018 /
 
Még egy kérdés: van-e arra is lehetőség, hogy gombnyomásra vagy menüből, egy ULP indításához hasonlóan, mondjuk egy .CAM fájlt indítsunk (pl. amit gerber készítéshez használok).
(#) Lucifer válasza Skori hozzászólására (») Máj 19, 2018 /
 
EAGLE 8.x-ben már van erre külön manufacturing gomb. A régi CAM processor-t szerintem nem lehet parancssorból elindítani (a gombok alá kvázi parancssorban futtatott parancsokat tudsz betenni.)

Szóval ha lehetne a CAM processzort paraméterezve futtatni akkor ez a kérdésem nem született volna meg:
https://forums.autodesk.com/t5/eagle-forum/running-a-cam-job-from-c.../false
(#) Skori válasza Lucifer hozzászólására (») Máj 19, 2018 / 1
 
Sikerült, az volt a gond , hogy csak rendszergazda jogokkal lehetett szerkeszteni az eagle.scr-t és nem mentette el amit beleírtam, amíg meg nem változtattam a jogosultságát.
(#) Skori válasza Lucifer hozzászólására (») Máj 19, 2018 /
 
A nyákszerkesztőben a grid-et is szeretném beállítani,
láthatóság: be
stílus: vonalak
méret: 12,5mil
szorzó: 8
finom: 1mil
Gondolom ezt is az eagle.scr-ben kellene, de pontosan hogyan?
(#) Lucifer válasza Skori hozzászólására (») Máj 19, 2018 / 1
 
Van GRID parancs begépeled, hogy HELP GRID és odadob.
Ez alapján:
GRID ON;
GRID MM;
GRID LINES;
GRID 0.3175 8;
GRID ALT 0.0254;

Nyilván a Brd szekcióba.
A hozzászólás módosítva: Máj 19, 2018
(#) Skori válasza Lucifer hozzászólására (») Máj 19, 2018 / 1
 
Köszi, sikerült!
GRID mil 12.5 8 lines on alt mil 1;
A hozzászólás módosítva: Máj 19, 2018
(#) zsolt58 hozzászólása Máj 30, 2018 /
 
Valaki tudna segiteni, hogy hogy kell eagle nyák tervböl gerber fájlt csinálni?
Köszi.
(#) elektronika95 hozzászólása Máj 31, 2018 /
 
Itt le van írva részletesen:

http://pa-elektronika.hu/hu/cikkek/75-eagle.html
A hozzászólás módosítva: Máj 31, 2018
(#) Alkotó válasza zsolt58 hozzászólására (») Máj 31, 2018 /
 
Én ez alapján indultam el.
Illetve ugyanezen az oldalon sok egyéb hasznos információt is találtam a programmal kapcsolatban.
De ne kerülje el a figyelmedet, hogy idő közben számos verziófrissülés történt, amik akár alapvető változásokat is hozhattak magukkal. Pl. éppen ilyen a gerber készítő ablak is, ami a mostani verzióban eltér a korábbitól.
(#) kissi válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 31, 2018 /
 
Szia!
A mostani verziók felülről kompatibilisek a régivel ( meg tudom velük nyitni a régi file-imat, könyvtáraimat ?) ? Az új verziók demóban szintén méretkorlátosak ( amennyiben igen, akkor ugyanakkora méretben ?)? Ja és miért éri meg áttérni rá ( csak, hogy modernebb vagy van kézenfogható előnye is ?! ) ?
Előre is köszi a tájékoztatást!
A hozzászólás módosítva: Máj 31, 2018
(#) Alkotó válasza kissi hozzászólására (») Máj 31, 2018 /
 
Ezek ingoványos kérdéskörök, ráadásul én nem vagyok gyakorlott felhasználó.
- Nálam eddig minden verziófrissítés gond nélkül megnyitotta a korábbiakkal készült terveket, és a meglévő alkatrészeimet is kezelték.
- Gondolom a demók méretkorlátosak, és/vagy egyéb korlátozásokat is el tudok képzelni (ezért demó), de nem tudom mik ezek, és mik a méretek.
- Az áttérést a felhasználó mérlegeli. A fejlesztések minden esetben igyekeznek megvalósítani valamilyen célt, javítják a felszínre került hibákat, bővítik vagy jobbá teszik az elérhető lehetőségeket és próbálnak igazodnak a felhasználók igényeihez. Véleményem szerint a tulajdonos változás jót tett a programnak. A verziók közti változásokat általában pontosan definiálják, és jó eséllyel ezt az AutoDesk honlapján megtalálod. Ennek tanulmányozása alapján célszerű eldönteni mennyire lehet számodra fontos az áttérés.
(#) kissi válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 31, 2018 /
 
Köszönöm !
(#) Alkotó hozzászólása Jún 1, 2018 /
 
Néhány keresési szűrő kiadása nem hozott eredményt, ezért kérdezem.
Van lehetőségem a programmal készült projektből alkatrészlistát lekérni?
Esetleg direkt "bevásárló listát', ahol egy adott értékhez tartozó azonos tokozások darabszáma is megjelenne, esetleg az érintett pozíció számokkal kiegészítve?
(#) bbb válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 1, 2018 / 1
 
Fájl -> Exportálás -> Partlist
(#) niedziela válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 1, 2018 / 1
 
BOM.ulp erre van kitalálva
(#) Alkotó válasza niedziela hozzászólására (») Jún 1, 2018 /
 
Köszönöm mindkettőtöknek.
Az exportálás menüpont alatt is találtam egy BOM-ot, ahol a listatípust "érték"-re állítva pontosan az elvárt eredményt kaptam.
(#) Alkotó hozzászólása Jún 6, 2018 /
 
A réz-oldalakat átkötő forr-szemekre van valamilyen előírás? Mekkora legyen és milyen furatot illik kérni hozzá? Elfedheti őket a forrasztásgátló maszk (mert ezeket ugye nem forrasztjuk)?
Ha nem kell őket kimaszkolni akkor hogyan lehet a pad-hez tartozó maszkot törölni?
(#) bbb válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 6, 2018 /
 
Attól függ... Gyártatni szeretnéd? Ha igen, akkor a dirtypcbs féle DRC elég jó iránymutató (a jlcpcb-hez legalábbis megfelelő). Ha ki akarod hagyni a VIA helyét a maszkból, akkor tegyél rá a megfelelő stop rétegen egy polygon-t!
Következő: »»   385 / 441
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem