Fórum témák

» Több friss téma
Fórum
Keresés
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Inhouse válasza rapido hozzászólására (») Szept 3, 2022
Az Aristonnál 1k PTC volt és egy 100nf-os kondenzátor párhuzamosan, semmi más. Itt még NYÁK sem volt, csak egy sorkapocs. A tieden sem biztos, hogy bármi más van a NYÁK lapon, persze jó lenne látni...azt nem gondolom, hogy kárt tudnál tenni benne egy passzív alkatrésszel.
(#) Sebi válasza Loore22 hozzászólására (») Ápr 5, 2021
Rajzot nemigen fogsz találni, anélkül pedig logikus hibakeresés nincs.
Persze a gázszserelő szempontjából - és fizikailag is - a hibás alkatrész a panelen lesz.
Ha lángőr hiba van, elég lenne azt a részt visszafejteni. Az egyik megoldásnál van egy kondenzátor - 10...100nf - ami a 230V AC ról visz egy kis áramot a működéshez. Ezek minimum 400..600V DC, vagy 275V AC (X2) feszültségtűrésű típusok.
Vaktában is van esély megtalálni, cserélni.
(#) bucilali válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 5, 2019
Sikerült lőnöm egy képet, remélem mond valamit! A sárgával határolt 2 db 100nf/ 275 V-os kondit már cseréltem!
(#) Teaway válasza Inhouse hozzászólására (») Márc 7, 2019
100nf/100V
(#) Inhouse hozzászólása Márc 6, 2019
Sziasztok!

Hoztak egy Ariston Egis 24 CF kazán panelt, hogy lángleszakadás hibája van. Első szemrevételezésre kipukkant egy kondi (C15) azon a részen. Sajnos pont a tetején volt a jelzés. Szerintem 100nf (.1J400) 400V-os lehet, van egy hasonló kivitelű 22nF-os kicsit arrébb.
Szerintetek? Ha valakinek lenne ilyen kazánja ezzel a panellel és megnézné, az lenne aztán a kánaán. 400V-osom pont nincs itthon belőle...
A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2019
(#) Inhouse hozzászólása Jan 16, 2018
Egyébként a kondik nálam nem 1/3-al, hanem kb. 10%-osra csökkenve adták be az unalmast. Jellemzően pl. a 100nf 8nF körül volt.
Legutóbb beigazolódott a gyanúm, a saját panelcserém után agyaltam, hogy ott mi lehetett a gond és jól tippeltem, az a két elkó volt kapacitásszegény, elég durván.
Ariston trafós lángőr probléma
Igazából nem is saját rossz példányom javítottam meg, hanem egy ugyanilyen panelt, egy ismerősét.
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2018
(#) Inhouse válasza páka hozzászólására (») Márc 5, 2017
A lángérzékelés hiba okozója lehet egy kis kondenzátor a vezérlőben. Ha rákeresel, itt a HE-n is sokszor volt már. Jellemzően 100nf 275V X2 és 10nF alá megy mire hibát okoz.
(#) Sebi válasza szjanos85 hozzászólására (») Dec 30, 2016
Ez a PTC tulajdonképpen egy biztosíték, ami automatikusan "megjavul". Túláramnál felmelegszik - majdnem - megszakad, majd amikor kihűl, ismét alacsony ellenállást mutat.
Viszont ugyanígy viselkedik a hibás kisméretű hálózati trafó is: a primer fizikailag megszakad melegen, kihűlve pedig jó.
Megkeresném a szekunder kivezetéseit és közvetlenül tennék rá egy LED-et (persze megfelelő előtéttel). Ugyanígy a primerrel párhuzamosan is egy másikat (antiparalel diódával és soros 100nf kondival.
Meglátjuk melyik marad aktív, mikor megáll a cucc.
(#) Sebi válasza nzperx hozzászólására (») Dec 30, 2016
Az X2 kondik életszerűen vizsgálhatók.
AC 200mA állásban a DMM, a kondit sorbakötöd vele és bedugod a hálózati 230V-ba. (Előtte zárlatra érdemes tesztelni és/vagy egy 100W-os izzót is sorbakötni.)

100nf esetén 7,2mA a jó érték. Értelemszerűen pl 500nF 36mA.
(#) Inhouse válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 28, 2016
Megjött az új panel, betette a szerelő és működik. Na, akkor eljött az idő, hogy megmérjem a jó ionizációs áramot! Gyakorlatilag ugyanannyit mértem, mint a rossz panellal. 5uA-ről indult és 6-ig ment fel azalatt a pár másodperc alatt, mint amennyit a régivel tudtam mérni mielőtt lekapcsolt. Aztán kicsit később felment 7,3uA-re. Tovább nem mértem, nem nagyon változott. Az új panel feltűnően hamar visszajelzi a lángot, a belobbanás után kb 0,5s. A régi a vége felé (előtte a fene se nézte) olyan 2s is volt.
Most pihentetem a témát, de egy nyugodt pillanatomban vissza fogom rajzolni a lángőr részt és kiderítem, hogy mi lehetett a baj. Első tippem az, hogy mivel az ionizációs áram értéke jó, a proci nem értesül erről. Van egy pár alkatrész ezen a környéken, köztük 2 elko. Hátha ezek közül valamelyik kapacitást vesztett és ezért nem billen át.
A mostani panel már új megoldás, újra trafó nélküli a lángőr rész, csak nem 100nf-al, hanem 150-el van megépítve.
(#) Inhouse hozzászólása Márc 28, 2016
Akasztják a hóhért. Pár Ariston panelt már javítottam láng leszakadással, vagy lángérzékelés hibával. A mienk egy Ariston Clas Premium 24 kondenzációs kombi gázkazán. WC-n ülve láttam 1 hete, hogy amikor indul a fűtés, akkor nem gyullad ki rögtön a kék LED, ami jelzi az égő működését, hallom a dübbenést, belobban a láng, de mire kigyulladna a lángérzékelést jelző LED, 5P1, 5P2, sőt később 5P3, de nem állt ki hibára, végül mindig sikerült. Elhívtam a szervizes komám, nézzük meg mire teljesen elszáll a cucc. Ő elsőre azt mondta, hogy elkoszolódott az elektróda. Kiszedte, megpucolta, visszarakta és lőn változás, már nem csak láng hibát mutat, ki is áll hibára, 501. Többször reset, átnézés, elektróda vezeték mérése, minden jó. Panel ki, nézem, ez a kis 110V-os trafós lángőrös, volt belőle már szakadt, ez nem az. Vannak még ellenállások, azok is jók. Mellette egy 10nF és egy 220nF. Az első 9,5nF, a második 208nF, ez nem lehet. Anno a másik Ariston panelnál a 100nf 10 alá ment, mire nem érzékelt... Átforrasztottam a kicsit is gyanús forrpontokat, visszaraktuk, ugyanaz. Hozott egy régi, de elvileg másért bontott ilyen kazánból való panelt, ott már volt olyan, hogy bevillant a kék LED és csak aztán jelzett hibát, de ezzel sem maradt meg a láng... Teljes tanácstalanság...bár már hol 501, hol 504... A saját kazánjából (ugyanez csak EVO) áthozta a lángőr elektródát, akkor is ugyanaz... Biztos panel lesz, 6xeFT...hmmmm nyami. De mind a két panel, ugyanazt csinálja? Láttam még 2 elektrolit kondit a kis trafó mellett, mondtam neki, azokat még megnézem, addig fazékban víz melegítés, kandalló indul. Miért is ne egy hosszú hétvégén történik ez.
Eltelt vagy fél óra, ránéztem a topicra, látom, hogy valaki írja, hogy 15 perc áramtalanítás után jó. Megpróbáltam, bekapcsoltam, elsőre jó, azóta megy. Nem hogy nem áll ki hibára, de 5P1 sincs. Mi a nyü lehetett?
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2016
(#) Koncsar válasza zoszka hozzászólására (») Nov 13, 2014
Van mit tennem ? A 100nf kicseréltem.
(#) Koncsar válasza kadarist hozzászólására (») Nov 13, 2014
Szia! Ezért mondtam, hogy már elzsibbadtam. A közös GND re gondoltam. Hűtőzászlón mértem, a testhez képest. Most már csak az a kérdés, hogy a 100nf 2X -es kapacitás vesztése beleszólhatott a kazán nem indulásába? Kb 80nF volt a kondi kapacitása. Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2014
(#) zoszka válasza Koncsar hozzászólására (») Nov 12, 2014
Egyébként ha a trafó melletti kondi (100nf) rossz az borít mindent, mert rossz szinten lesz a kimenete az engedélyezésnek és rögtön tilt a logikai sorrend miatt. Az R11 két oldalán hány voltot mérsz?
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2014
(#) Koncsar válasza zoszka hozzászólására (») Nov 11, 2014
A kapcsrajzon nem látom, hogy a 100nf kondi az mit is csinál a körben?. Se a venti nem indul, se szikra, semmit nem csinál a készülék. Ezeket megtaláltam a Google-n.
Volt kint elöttem két szerelő, mind a kettő a tulajnak vezérlő cserét mondott.
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2014
(#) kittike válasza AWT2288 hozzászólására (») Okt 6, 2014
Szia/Sziasztok!

Nekem ugyanez a gondom. Neked sikerült megoldani?
Én addig jutottam, hogy vettem egy 100nf 275V-os VAC kondi X2-t. De nem tudom, hogy hol kell kicserélni.
Plusz remélem nem csinálok hülyeséget!?

Két gázszerelő volt itt és mindkettő felszívódott. Pedig kávét is főztem nekik és megígérték, hogy "holnap" jönnek. Egy hete ülök meleg víz és fűtés nélkül itthon. A többi szerelő két hétre adott időpontot. Ha olvassa ezt olyan gázszerelő aki kijönne a VI. kerületbeésszerű időn belül, kérem írjon.

Üdv, Kitti
A hozzászólás módosítva: Okt 6, 2014
(#) Inhouse hozzászólása Jan 23, 2014
Az elmúlt 2-3 hétben 3 panel került hozzám. Az egyik egy Ariston Premium 24 (szerintem az új, LCD kijelzős), egy Viessmann talán és egy hmmm na ezt most teljesen elfelejtettem. Kettőnél lángőr hiba volt, az Aristonnál új megoldás van, nem a 100nf megy ki (sajnos, nincs is ott már olyan), hanem egy 230V/110V 1VA NYÁK trafó primere szakadt meg. A trafó biztonsági, kicsi és ki van öntve. Na ilyet aztán égen földön nem fogunk találni, egy másik egyéb hibával rendelkező panelből lett áttéve. Van ilyen kinézetű/méretű, de 30V körül megállnak a szekunderek. A Viessmann-nál egy soros több Mohm-os ellenállás szakadt meg, és egy XXXnF (nem 100nf volt, elfelejtettem, de mindenki tud mérni) kondi volt csökkent kapacitású, valamint repedt forrasztások is voltak. A legutóbbi panel szerintem nem hibás, a szerelő majd jobban utána néz a körítésnek, mert sok volt a bizonytalanság az elhozatalnál, másik szerelő szedte ki, még biztosíték sem volt a panelon.
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2014
(#) Inhouse válasza agnes hozzászólására (») Dec 27, 2012
Nem biztos, de talán ez segít a lángproblémádon (100nf kondi hiba).

Üdv
Inhouse
(#) Inhouse válasza lalee10 hozzászólására (») Dec 17, 2012
Több Ariston kazánnál is volt ilyen probléma. Nem tudom, hogy a tiednél is ez lehet-e, nem vagyok fűtés szakértő, de meg tudok mérni egy 100nf-os kondit. Amit én cseréltem már csak 8nF-os volt és nem gyújtott a kazán. Csere után újra működött, az infót innen vettem.
Ha nem értesz hozzá, hagyd a francba, oldd meg másképp...
Nem láttuk, hogy milyen panel van a tiedben, egyáltalán ezzel a megoldással van-e baj...

Üdv
Inhouse
(#) lalee10 válasza Inhouse hozzászólására (») Dec 17, 2012
Köszönöm szépen a segítséget!

Ezek szerint a szerelőnek hiába szólok ,hogy cserélje ki nem fogja. Akkor valami műszerésszel kellene kicseréltetnem aki ért a forrasztáshoz. De ezzel megoldódik a problémám biztos? Már bocs de nem kételkedem a hozzáértésedben csak biztosra akarok menni,nem akarom,hogy utánna ne áljon velem szóba egyik szerelő sem mert belepiszkáltattam a panelba.Meg azért attól is félek ,hogy nehogy valami nagyobb abaj történjen e miatt.Kis gyermekeim vannak ,és elő a biztonság ezt gondolom megérted.
És ez a kondi neve amit vennem kell??100nf 275VAC X2
(#) Inhouse válasza lalee10 hozzászólására (») Dec 13, 2012
Keress rá itt a HE-n az Ariston-ra, lesz megoldás. Ha az a baja, mint a hasonló hibájú többinek, akkor 100nf 275VAC X2 kondit kell cserélni a panelon.

Üdv
Inhouse
(#) Sibud hozzászólása Okt 9, 2012
Közben nekem is sikerült megoldanom a dolgot.
Nekem is az az ominózus 100nf-os kondi volt a ludas. Az a fura, hogy 87n-ot mértem rajta, de így se volt ok ezek szerint.
Mondjuk biztos ami biztos alapon kicseréltem még pár kondit, de most jól muzsikál végre a cucc.
Még jó hogy van ez a fórum.
Kösz az eddig írtakat.
(#) robtech22 hozzászólása Dec 30, 2011
Sziasztok.

Segítségeteket szeretném kérni.
Hozzájutottam egy kevest használt Ariston AS 24 ff-hez. Ismerősömnek azt mondta 3 szerelő
is, hogy PANELHIBA. Itthon bedugtam a konnektorba, és azzal együtt bekapcsolt a ventillátor,
majd bekapcsolás után, beindult a szivattyú és az elégtelen víznyomás hibakód villogott.
A fűtőkorre nyomást adva a hibakód megszűnt,de a ventillátor mindig ment, és a bekapcsoló
gombbal csak a szivattyú indult el hibaüzenet nélkül.
A ventillátor reléje rossz volt, de akkorát nem találtam a környéken, ezért ideiglenesen
kivezetéssel oldottam meg, a többi jól kapcsolt, a tápkondit(100nf) is kicseréltem.
Most ha áram alá helyezem akkor egyből elindul a szivattyú, és ha bekapcsolom nem történik
semmi, a venti sem indul el.
Sajna az leírások alapján tuti a panelhiba, csak gondoltam adok neki még egy esélyt,
mert a hőcserélője szinte új. Az NTC-k nem zárlatosak, hőre reagálnak. A gyújtóelektródák
szakadtak voltak, ideiglenesen azt is orvosoltam. Holnap megnézem még utoljára a panelt
hátha van még valami.
Ha tudnátok ajánlani gyógymódot azt szívesen fogadnám. Esetleg tud valaki olcsón egy panelt?
(#) önkosenior válasza beka7881 hozzászólására (») Nov 27, 2010
Ne vedd zokon a következőket! Ez nem úgy működik, hogy kicserélem a 100nf-os kondit, ha valaki megmondja, melyik az, és azt is, hogy hogyan kell forrasztani... Inkább keress egy elektronikában jártas embert, aki, ha nem is ért a gázkazánokhoz, tudja, hogy kell egy elektronikával bánni, és van műszere, szerszámja az ilyen beavatkozásokhoz. A bizonytalankodó működés mögött az esetek nagy többségében egy megroggyant elektronikus alkatrész van. Ennek megtalálása kapcsolási rajz és működési leírás hiányában tiszta szerencsejáték. Sajnos, a gyártók és képviselőik életveszélyre hivatkozva (szakszerűtlen javítás), nem szolgálnak ezekkel az információkkal. Így a kazántulajdonosok kiszolgáltatottak. Ezért javasolom a fokozott óvatosságot.
(#) beka7881 válasza csabaincze2000 hozzászólására (») Nov 25, 2010
Üdv mindenkinek!

Egy több, mint 1 éves témához necces hozzászólni, de megpróbálom! A hibajelenségek a #478577 hozzászólásban 1 az 1ben ugyanaz, és nekem is 50e Ft panelcserét szeretnének, de inkább én is meglépném a megoldást, miszerint egy 100nf kondit cserélnék! Cserélnék, de nem tudom miként kezdjek hozzá, sajnos nem vagyok egy forrasztgatásban jártas! Esetleg valaki megtudja mondani mire kell nagyon figyelni a cserénél? Tönkre tenni se szeretném! Előre is nagyon szépen köszönöm!
(#) Inhouse válasza libretto hozzászólására (») Feb 20, 2010
Amit én cseréltem, 8nF-os volt a 100nf helyett. Ugyanolyan 100nf 275V x2 értékűt raktam, de érdekes, hogy az eredeti olasz jóval keskenyebb volt. Lehet, hogy ezért megy tönkre...

Üdv
Inhouse
(#) vgyre válasza amator hozzászólására (») Feb 19, 2010
Szia!
Előző hozzászólásokban olvashatsz egy 100nf-os X2-es kondenzátorról. Cseréld ki, egy próbát megér.
(#) kisbatyu75 válasza szisa hozzászólására (») Jan 18, 2010
Na úgy néz ki, mégsem tudom megvárni a vizsgaidőszak végét, mert már egyre gyakrabban gyullad ki a piros LED.
Próbáltam keresni a fórumban meghatározott 100nf-os 275V AC X2-es kondit 15 raszter méretben.Ez a 15 raszter azt jelenti, hogy 15x2,54mm=38,1mm a lábtávolság? Eddig két boltban néztem, és nem tudtak ilyet adni, csak 250V-ost és kisebb lábtávolsággal MKT-P típusút. Gondolom ezzel ne is próbálkozzak! Tudtok ajánlani egy boltot ahol ilyen kondit lehet kapni?
Előre is köszönöm!
(#) Albert-M hozzászólása Júl 25, 2009
Sziasztok , koszonom szepen a segitseget leono -nak , egy 100nf kondi csinalta a balhet a vezerlo panelben . tokeletesen mukodik megusztam apro penzbol nem kellet uj panelre 150Eurot adjak . megegyszer koszi mindenkinek
(#) babcsan hozzászólása Márc 2, 2009
Ariston Uno 24 MFFI gazkazan

Sziasztok,

Szeretnem megkoszonni Sancikusznak az otletet es a segitseget. Nekem is sikerult megjavitanom a gazkazant. Mostmar valoszinu az Ariston gazkazanok langorokozta leallasat egy kondenzator okozza (paneltipustol fuggetlenul). Ez egy ongyogyulos kondi, ami 100nf-os 275V-os VAC kondi X2-es. 15 raszteres meretu a trafo mellett. Ezt kicserelve a problema orvosolhato. A kondi talan a langoraram miatt nagyobb igenybevetel eseten nem tud visszagyogyulni es tonkremegy. A kondi 120 Ft igy 40000 Ft panelcseretol mentheto meg az haztartas. Szomoru, hogy a gazszerelok es a gyar ezt nem tudta kideriteni. Nekem 5 gazszerelo telefoba latatlanul mar panelt akart cserelni, van aki kise jott volt aki kesett 2 het utan (ezt aztan elkuldtem melegebb helyre). Valojaban nem erdekuk, hogy megcsinaljak hiszen fogtak meg egy palit, aki kifizeti a 40000 Ft-ot majd jot rohognek a markukba gondolom a panel meg igy fel is ujithato 120 Ft-bol majd borsos aron garancia nelkul tovabbadhato.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem