Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   285 / 398
(#) sonny007 válasza Andrasirex hozzászólására (») Feb 26, 2015 /
 
Nem szedtem ki semmit belőle. Ha az egyik oldalban TL701 (bal) másikban az UA709 (jobb)-ba van, akkor ugy joó. Csak ha mindkét oldalon cserélem, akkor nem :/
(#) reloop válasza sonny007 hozzászólására (») Feb 26, 2015 /
 
Megvárjuk türelmesen míg legalább a 22p-t kiforrasztod (egyik lábát elcsíped, letöröd).
(#) kameleon2 válasza sonny007 hozzászólására (») Feb 27, 2015 /
 
Jujujj! Ezen a panelen én először végignézném a kondikat is! Aztán a tekercseket Egy alkatrészteszterrel, ami tud induktivitást is mérni. A kis értékű ellenállásoknak sem tesz jót ha nem induktivitásszegény módon van behajtogatva. Javasolnám a végtelen S alakzatot inkább.
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2015
(#) sonny007 válasza kameleon2 hozzászólására (») Feb 27, 2015 /
 
Sajnos nem rendelkezem ilyen műszerrel.
Van egy multiméterem (ami magas feszültséghez) van és ennyi.
Egyenlőre tárgytalannak itélem a Quadot :/
Rendbehozom inkább az STK-t
(#) Alkotó válasza sonny007 hozzászólására (») Feb 27, 2015 /
 
Be ne dőlj a tanácsok mindegyikének. Azok egy része haszontalan.
Az induktivitások mérése teljesen fölösleges. Gyárilag is nagy tűrést engednek meg rájuk, de a kép alapján a tieid teljesen rendeben vannak. Hasonlóan nem kell vacakolni az induktivátás szegény huzalellenállással sem, mert ennek a hatása messze alatta van az elvárt minimumnak.
A quad szinte bármivel képes szólni, de ebbe a hibás alkatrészek nem tartoznak bele.
(#) Ge Lee válasza sonny007 hozzászólására (») Feb 27, 2015 /
 
Én is erről beszéltem csak törölve lett.
(#) kameleon2 válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 27, 2015 /
 
Alkotó! Minden tiszteletem a tiéd, de elég zavaró a képen, hogy tekercsbe hajtott huzalellenállás van az egyik induktivitás végében. Ez csatolást eredményezhet - és nemkívánatos zajt. Egy erősítőben minél kevesebb az ilyen "szűk keresztmetszet" annál jobb lesz a végén az erősítő. Tudom, hogy olyan a konstrukció, hogy sok mindent elvisel. De kis körültekintéssel az ember megkímélheti magát sok apró bosszúságtól. Azt is elhiszem, hogy adott esetben végig lehet mérni szkóppal az összes ilyen pontot és hibahatár alá esik amit javasoltam. De sok kicsi sokra megy. Lehet, hogy csak annyi a bajom, hogy nem elektroműszerész vagyok, hanem távközlő. Így jobban szemet szúrnak az ilyen jelenségek és a nemkívánatos alkatrészek, csatolások.
(#) janika002 hozzászólása Márc 2, 2015 / 2
 
Sziasztok!
Tavaszra elkészültem végre a PA Quadomhoz(kinézetre is)illő actíve crossover-emmel egész jól mutatnak a rackbe passzintva!küldök két képet!Köszönet proli és alkotó kijelzőjének,nagyon jól néz ki! A tőbbi panelt én terveztem bele!Végül a segítségeteket szeretném kérni a jővő téli munkámhoz
szereztem még egy Siva dobozt, a belsejét(ami még benne van)kidobom a szemétbe.És megépíteném bele a Ludwig féle Alkotós dupla To-3-as változatot ONS MJ21194 véggel MJL15031
meghajtóval Opa134 Ic-vel PA célra!Ami a lényeg ,hogy 60volton szeretném járatni ,hogy 200w-ot
tudjon 8ohmon!Szerintetek mit kellene rajta módosítani ehez!Ehez is küldök egy tervet amit szeretnék megépíteni!
(#) kameleon2 válasza janika002 hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
Szép lett! És még a súlypont is szinte tökéletes! Vedd úgy, hogy irígy vagyok
(#) janika002 válasza kameleon2 hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
Köszönöm szépen!
Ez a végfok csak 200Hz felett dolgozik 4db 12colos top ládát hajt és nem akárhogy!
(#) kameleon2 válasza janika002 hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
Egyetlen észrevétel - de ez is nagyon szubjektív. Létezik vékony "malacfarok", azaz spirál alakú feltekerhető kötegelő. Szebb lesz vele a kábelezés. Igaz babrásabb, mint a kötegelők. Így is szép abszolút. Régebben, amíg ráértem, "varrtam" a kötegeket. Azaz méhviaszos madzaggal hurkoltam végig. Az is szép eredményt ad - igaz - nagyon nehezen bontható. Főleg a régebbi magyar műszerekben találkozhatsz ilyen kábelkorbácsokkal.
(#) Alkotó válasza janika002 hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
A "lapos" tranzisztoros változatot is mérlegeld (ezt). Jó végtranyók a rajzi típusok, illetve van néhány egyéb elérhető lehetőség is, ami ígéretes lehet bele. Könnyebb szerelni, és kicsit közelebb van a mai trendekhez.
(#) janika002 válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
Nagyon szépen köszöszönöm!
Ezt fogom megcsinálni hú de jó ,hogy nem áltam neki a nyáknak!Szerinted ezekkel a félvezetőkkel felhúzhatom +-60voltra!200 watt 8ohm a cél Alkotó mester!Ezekkel a végtranyókkal ezt vigan tudnia kellene!
(#) janika002 válasza kameleon2 hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
Szia!
Ez a kötegelös módszer nekem sem tetszik!De nem volt más ötletem!Viszont az a méhviaszos
madzagot a BEAG erősítőkben láttam és tényleg jól néz ki!Lehet még ilyet szerezni!
(#) elektrikszerviz hozzászólása Márc 2, 2015 /
 
Szép a cuccod Janika gratula ! A kivezérlésmérő kapcsolási rajza és nyákrajza érdekelne, ha megoldható. Előre is köszönöm! Én már megépítettem 80% ban Ludvig féle Alkotós dupla TO 3as OPA 134 IC vel a Quad-ot.
Szerintem nemsokára élesztem csak az induktivitások vannak vissza meg az ellenőrzés.
Ui: Látom a végfokokon van tulvez jelző ezt, hogy oldottad meg? Ez is érdekelne. Tudom kicsit sokat kérek, de ez van. Szia elektrik.
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2015
(#) kameleon2 válasza janika002 hozzászólására (») Márc 3, 2015 /
 
Szia! A méhviaszos gyertya bárhol beszerezhető. Plusz vékony madzag kell, vagy cérna. A cérnát végighúzod a méhviaszos gyertyán, a többi hurkolás kérdése. Én tanultam anno. a lényeg, hogy amikor hurkolsz, arra kell vigyázni, hogy a hurkolás önmagát szorítsa folyamatosan. Maga a technológia nagyon egyszerű.
(#) reloop válasza janika002 hozzászólására (») Márc 3, 2015 / 3
 
Szia! Míves kivitelezés gratulálok!
Mint oly sokszor elhangzott, a Quad405-nél a tápfeszültség emelés nem jár együtt a kivezérelhetőség növekedésével. Tekintsük át mégegyszer tételesen!
A pozitív félperiódus előállítása a szűk keresztmetszet. A műveleti erősítő kimenete vezérlés nélküli állapotban +1V-on van. Innen a legoptimistább számítás szerint is +13,5V-ig tud emelkedni, hacsak nem használunk rail-to-rail kimenetű IC-t (nem használunk). Van tehát +12,5V jelnövekedési lehetőségünk. A tranzisztoros fokozat 1+500/180-at, azaz 3,77-szerest erősít. A pozitív kimeneti amplitúdó így 47V-ot tud elérni. Ennek feltétele még a T7 szaturációs, D5, D6 nyitó és a T9 B-E feszültség miatt egy ennél 4-5V-tal magasabb tápfeszültség. A kapcsolás módosítása nélkül hiába emelnéd ±52V fölé a tápfeszültséget, csak fűtenél vele.
Megjegyzem a 47V-os amplitúdó szinusz jel esetén 8 ohm-ra 140W-ot képes leadni ami igazán szép teljesítmény.
Arról is esett már szó hogyan lehet tovább fokozni a Quad405 teljesítményét, de annak kitárgyalásához át kéne ruccannunk a tuning témába.
(#) Nagy Tamás válasza janika002 hozzászólására (») Márc 3, 2015 /
 
Szia! Pár hete mértem meg egy Ágota ds600 erősítőt. 60v tápfeszültséggel 8 ohmra 160W szinuszos teljesítményre képes. Tiszteletem a tiéd ,de 60V nem lesz elég 200W hoz.
A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2015
(#) janika002 válasza elektrikszerviz hozzászólására (») Márc 3, 2015 /
 
Szia!
Elküldtem neked a kijelzőt az emailedre!A clipjelzőhöz én terveztem a panelt egy HEF 40106-os
IC-vel két csatorna megépíthető!Magasfényerejű piros ledet használok hozzá,5 voltos táp
kell neki!Én ezt használom mindenhol nekem nagyon bevált!
(#) janika002 válasza reloop hozzászólására (») Márc 3, 2015 /
 
Szia reelop!
Ok akkor lemondok a 200w-ról 8 ohmom szerintem!Köszönöm a felvilágosítást!
(#) janika002 válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Márc 3, 2015 /
 
Szia!
Igazad lehet mert nekem az Elektoros PA-300 megy +-60volton és az is 160W-ot tud 8 ohmon szinuszba!
A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2015
(#) janika002 válasza janika002 hozzászólására (») Márc 3, 2015 /
 
Ja bocs itt a clipjelző a quadhoz!Én az ic kimenetére kötöttem!De kötheted a kimenetre is csak
akkor le kell osztanod a jelet!
A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2015
(#) reloop válasza janika002 hozzászólására (») Márc 3, 2015 /
 
A 140W és a 200W között mindössze 1,5dB a különbség, a fül alig érzékeli
(#) janika002 válasza reloop hozzászólására (») Márc 3, 2015 /
 
Ok reloop meggyőztél!Marad a ludwig verzió dupplaONS Mj21194véggel ONS Mjl15031meghajtóval,Opa134Ic-vel,Mpsa56-06,kistranyóval,legalább eldögleszthetetlen lessz!
A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2015
(#) BiG_Lui-Gee hozzászólása Márc 3, 2015 /
 
Nekem ez a "gyári" tuningos quad van +-70 voltból 180w 8ohm és 4ohmon is. Picit többet lehetne kihozni mondjuk 250w 8ohmra ? Nem ismerem a quad lelki világát és így, hogy kicsit beleolvastam nem is nagyon tetszik Reménykedtem méréskor hogy 300wattot tud 4ohmon, de ez csak zenei teljesítményt jelenthet esetleg. Van még pár magyar végfokom az Ágota ds600 (+-90Voltos) kereken 50 voltot ad le 8ohmra, és 300watt is van ráírva.
A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2015
(#) janika002 válasza BiG_Lui-Gee hozzászólására (») Márc 3, 2015 /
 
Szia!
reelop annyira levezette a Quad405 működését ,hogy bevallom összetörtem lelkileg és maradok az általa javasolt +-52voltnál!Így 140wattot tud azt ennyi!
(#) BiG_Lui-Gee válasza janika002 hozzászólására (») Márc 3, 2015 /
 
Közben én is olvasgattam, és nem valószínű, hogy hozzányúlnék, de lehet más véget kap, és ez átkerül egy másik dobozba, vagy eladó lesz.
(#) elektrikszerviz hozzászólása Márc 3, 2015 / 2
 
Janikának! Küldöm a képet ahogy ígértem.

DSC_0012.jpg
    
(#) Alkotó válasza elektrikszerviz hozzászólására (») Márc 3, 2015 /
 
Küllemileg remek munka, gratulálok.
A panel felső oldalának peremén, minta látni vélnék egy keretezést. Az micsoda, mi célt szolgál?
Élesztésnél javaslom betartani az ésszerű védelmi intézkedések mindegyikét, különös tekintettel a gondosságra, és az áramkorlátozásra.
(#) mcsubika válasza BiG_Lui-Gee hozzászólására (») Márc 3, 2015 /
 
Helló!

Tudnál fotót, vagy rajzot csinálni a hűtőborda keresztmetszetéről?
Következő: »»   285 / 398
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem